• KOŁO PLASTYCZNE

• Prowadząca zajęcia - mgr Anna Łabuz

rok szkolny 2023/2024

10 listopada 2023r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „POLSKA MOJE SYMBOLE NARODOWE”, w pełni zrealizowanego przez Miejską Bibliotekę w Mszanie Dolnej. Podczas oceniania prac jury brało pod uwagę następujące kryteria: samodzielność wykonania pracy, technikę, oryginalność, pomysłowość, a także estetykę. Do konkursu zgłoszono 68 wykonanych przez dzieci w różnym wieku. Decyzją Komisji, w kategorii kas I-III wszystkie trzy miejsca zajęli uczniowie naszej szkoły:

I miejsce- Mateusz Banik
          II miejsce- Anna Sutor
          III miejsce-  Agnieszka Krzysztof

Wyróżnienie- Karol Sutor

Prace dzieci są eksponowane w szkolnej Małej Galerii, która znajduje się na górnym korytarzu:

rok szkolny 2020/2021

Prowadząca zajęcia - mgr Anna Łabuz

"JESIENNE DRZEWO" - szkolny konkurs plastyczny

I miejsce: Jolanta Wojciarczyk kl. 2, Martyna Bożek kl.3;

II miejsce: Katarzyna Wojtyczka kl. 2, Julia Skupień kl. 2;

III miejsce: Angelika Złydaszyk kl. 3

ROMUJEMY   TWÓRCZOŚĆ HENRYKA  SIENKIEWICZA

Uczniowie z klas IV - VI wzięli udział w konkursie plastycznym pt. "Bohaterowie utworów Henryka Sienkiewicza" zorganizowanym przez Wójta Gminy Mszana Dolna, Gminną Bibliotekę Publiczną w Kasince Małej oraz redakcję czasopisma "Nasza Gmina Mszana Dolna. Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza, popularyzację czytelnictwa oraz umożliwienie zaprezentowania talentu plastycznego uczniów.

Zainteresowanie konkursem było duże. Każdy z uczestników musiał zapoznać sie z utworami tego autora oraz poznać jego bohaterów. Wśród wielu prac wybrano kilka, które zostały przesłane do etapu gminnego. Autorami tych prac byli uczniowie: Gabriela Czerwińska kl. IV, Izabela Pajdzik kl. V, Natalia Wojtyczka kl. V, Sylwia Wojtyczka kl. V, Paulina Wojtyczka kl. VI i Małgorzata Mikołajczyk kl. VI.

Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.

red. A. Łabuz    fot. D. S.

Zajęcia kółka artystycznego odbywają się w wymiarze 1 godziny tygodniowo. Systematycznie biorą w nich udział chętni uczniowie z klas I-III. Uczestniczy poznają nowe techniki plastyczne, wykonują prace plastyczne związane ze świętami i ważnymi wydarzeniami, pomagają w przygotowaniach uroczystości szkolnych, łączą wrażliwość plastyczną z wrażliwością na piękno przyrody. W trakcie organizowanych wycieczek mają możliwość obcować z prawdziwą sztuką, zwiedzając zabytki, wystawy, uczestnicząc w przedstawieniach teatralnych.

Zajęcia kółka, jako nieobowiązkowe, umożliwiają większy zakres swobody, mają charakter bardziej zabawy niż pracy. Dają możliwość integracji młodszej grupy wiekowej, umożliwiają dzieciom rozwój zainteresowań i zamiłowań. Dla dzieci nie odnoszących sukcesów w innych dziedzinach mają charakter terapeutyczny, dają im możliwość wyboru  i uczą konsekwencji.

Opiekun koła  - mgr Anna Łabuz

Prace dzieci są eksponowane w szkolnej Małej Galerii, która znajduje się na górnym korytarzu.