• rok szkolny 2016/2017

        •  

           

          Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

           

                   W piątek 23 czerwca nadszedł tak długo przez wszystkich wyczekiwany koniec nauki. Na uroczystej akademii uczniowie klasy 6 w żartobliwy sposób zaprezentowali jak mijały poszczególne miesiące nauki. Swój występ zakończyli wakacyjną piosenką kabaretu OTTO pt. "Wakacje".

           

          Po tym radosnym występie głos zabrała Dyrektor Szkoły p. Maria Bożek, która podziękowała wszystkim za wytężony rok pracy, a następnie  wraz z wychowawcami klas wręczyła nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce, zachowaniu i wzorowej frekwencji.

          Nagrody za wysokie wyniki w nauce w klasie 1 otrzymali: Magalena Czerwińska, Jakub Majerczyk i Wiktor Krzysztof

           

          Nagrody za wysokie wyniki w nauce w klasie 2 otrzymali: Jolanta Wojciarczyk, Magdalena Zygmunt, Katarzyna Wojtyczka, Patrycja Młynarczyk, Konrad Pajdzik i Marcelina Wojtyczka.

          Za wzorową frekwencję nagrodzeni zostali: Oliwia Wojtyczka oraz Tomasz Banik.

          Nagrody za wysokie wyniki w nauce w klasie 3 otrzymali: Krystian Wojtyczka, Jakub Wojtyczka, Emilia Kołodziejczyk, Bartłomiej Banik i Małgorzata Wojciarczyk.

          Za wzorową frekwencję nagrodę otrzymała Martyna Bożek

          Świadectwa z wyróżnieniem  w klasie 4 otrzymali: Jakub Kuczaj, Kacper Wojtyczka, Wiktoria Rojek, Karol Pajdzik, Wiktor Kowalczyk, Amelia Guzara i Gabriela Czerwińska.

          Za wzorową frekwencję nagrodę otrzymała Wiktoria Rojek.

          Świadectwa z wyróżnieniem w klasie 5 otrzymali: Izabela Pajdzik, Natalia Wojtyczka oraz Sylwia Wojtyczka

          Świadectwa z wyróżnieniem  w klasie 6 otrzymali: Paweł Pajdzik, Karolina Krzysztof, Paulina Wojtyczka oraz Małgorzata Mikołajczyk.

          Za wzorową frekwencję nagrodę otrzymał Grzegorz Dudzik.

            

          Tytuł " Najlepszego Ucznia" roku 2016/2017 przyznano

           

            Małgorzacie Mikołajczyk z klasy VI - średnia ocen  5,45

           

          Następnie wręczone zostały nagrody "Najlepszego czytelnika" biblioteki szkolnej. Otrzymali je: klasa 1 - Jakub Majerczyk, klasa 2 - Oliwia Wojtyczka, klasa 3 - Angelika Złydaszyk, klasa 4 - Wiktor Kowalczyk, klasa 5 - Izabela Pajdzik, klasa 6 - Paulina Wojtyczka.

          Pani Dyrektor serdecznie podziękowała również rodzicom za ich zaangażowanie w życie szkoły.  Wręczyła tytuł "Przyjaciela Szkoły" p. Lucynie i Włodzimierzowi Węglarzom - firma "Silla.  Podziękowania za prace na rzecz szkoły otrzymali: p. Agnieszka i Tomasz Młynarczyk, p. Barbara Wojtyczka, p. Dorota Majerczyk, p. Mariola Bożek, p. Wiesława i Grzegorz Czerwińscy, p. Monika i Krytian Rojek, p. A. Malec, p. Dorota Steczek, p. Anna Kołodziejczyk, p. Paulina Wodziak, p. Anna Kuczaj, p. Dorota Miszczyk, p. Danuta Grabiec, p. Lucyna Młynarczyk, p. Urszula Krzysztof, p. Maria Dawczak - Skupień, p. Stanisława Wojciarczyk, p. Jadwiga Wojtyczka, p. Lucyna Wojciarczyk, p. Katarzyna Wojtyczka, p. Zofia Nowak, p. Maria Banik, p. Anna Kowalczyk, p. Stanislawa Pajdzik, p. Katarzyna Wojtyczka, p.Stanisława Mucha, p. Joanna Wojtyczka, oraz p. Wieslawa Ogiela.

          Na zakończenie uroczystości zaprezentowała się mistrzowska drużyna RUGBY, której za ich sukcesy  p. Dyrektor wręczyła pamiątkowe puchary.

                  

          Po części oficjalnej uczniowie udali się z wychowawcami do klas. Otrzymali z ich rąk świadectwa oraz życzenia wesołych i bezpiecznych wakacji.

           

               zobacz     fot. D. S.



          V Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej

                    20 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Małej odbył się V Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej. W tym roku uczestnicy wystąpili w trzech kategoriach wiekowych: soliści z kl.1-3, soliści z  kl.4-6 oraz zespoły z kl.4-6. Naszą Szkołę reprezentowali: Magdalena Kowalczyk z kl. III, Jakub Kuczaj z kl. IV oraz duet Izabela Pajdzik i Natalia Wojtyczka z kl. V.

          Nasi uczniowie wspaniale się zaprezentowali uzyskując ogromny aplauz publiczności i wysokie oceny komisji konkursowej.

          I miejsce w kategorii soliści z klas 4-6 uzyskał Jakub Kuczaj, który wykonał piosenkę pt. "It’s my life”.

           

          III miejsce w kategorii zespoły z klas 4-6 wywalczyły Izabela Pajdzik i Natalia Wojtyczka z piosenka "Rivers of Babylon”.

            

          Wyróżnienie w kategorii soliści z klas 1-3 zdobyła Magdalena Kowalczyk, która  zaśpiewał piosenkę pt. "Can you feel the love tonight".

           

          Gratulujemy!

          red. M. Smoleń

          zobacz       fot. M. S.



          Poznaj przyrodę!

                  Dziesięciu uczniów z klasy IV, V i VI brało udział w  konkursie przyrodniczym Panda organizowanym przez Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe Edi. Konkurs składał się z 30 pytań dostosowanych do poziomu każdej klasy i o zróżnicowanym stopniu trudności.

          Wyróżniony został  uczeń  Jakub Kuczaj z klasy czwartej! 

          Gratulujemy!

          Dyplomy uznania otrzymali:

          z klasy IV: Gabriela Czerwińska, Wiktor Kowalczyk, Kacper Wojtyczka

          z klasy V: Izabela Pajdzik, Natalia Wojtyczka, Sylwia Wojtyczka

          z klasy VI: Karolina Krzysztof, Paweł Pajdzik, Paulina Wojtyczka

          red. A. Kuczaj



          Promujemy "ZDROWĄ KUCHNIĘ"

                 W dniu 14.06.2017r każda klasa zaprezentowała stoisko ze zdrową żywnością. Na stolikach pojawiły się same zdrowe smakołyki. Można było skosztować i zachwycić się smakiem domowego jedzenia: świeżutkiego chleba, twarożku, drożdżowych bułeczek, owsianych ciasteczek, koktajli owocowych i warzywnych, sałatek owocowych i wielu, wielu innych.

          Komisja w składzie: Pani Dyrektor Maria Bożek, Magdalena Smoleń i Jadwiga Figura przyznała trzy kolejne miejsca:

          I miejsce – klasa III    

          II miejsce – klasa IV   

          III miejsce – klasa II  

           Gratulujemy!

          red. T. Flig

          zobacz       fot. D. S.


          Gala Finałowa „Góralskie Cytanie”

                  W uroczystej gali  podsumowującej etap rejonowy konkursu dnia 13 czerwca w Nowym Targu uczestniczyli nasi uczniowie wraz ze swoimi rodzicami. Zajęli bardzo wysokie miejsca.

          Konkurs czytelniczy klas I-III

          I miejsce: Krystian Wojtyczka 

          Konkurs czytelniczy klas IV-VI

          I miejsce: Jakub Kuczaj       

          Konkurs plastyczny klas IV-VI

          II miejsce: Małgorzata Mikołajczyk  

          III miejsce: Paulina Wojtyczka  

                      

          Rolę gospodarza uroczystości przypadła Zagórzanom, którzy dzięki wydaniu „Zagórzańskiej czytanki” po raz pierwszy wzięli udział w Konkursie. Zespoły regionalne z Raby Niżnej, Łostówki oraz Niedźwiedzia  zaprezentowały naszą regionalną kulturę poprzez taniec, śpiew i gwarę.

          Galę uświetnił także występ laureata Jakuba Kuczaja, który przeczytał jako jedyny Zagórzanin fragment opowieści „Jak to pies z wilkom mieli na Jaworzynie wojno”.

          Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!!!

          red. A. Kuczaj

                zobacz     fot.  A. Kuczaj; A. Czajkowska



          Z WIZYTĄ W KRAKOWSKIM ZOO

                  13 czerwca, był to wtorek, dzieci 4,5,6 – cio letnie oraz uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej wyruszyły autokarem do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie. Celem wycieczki było poznanie gatunków zwierząt żyjących w różnych rejonach świata.  Zapoznanie z warunkami życia zwierząt zamieszkujących ZOO, sposobem opieki nad nimi oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

          Ogród zoologiczny okazał się wspaniałym miejscem do spędzenia  czasu na świeżym powietrzu, a przy tym doskonałą okazją do zdobywania wiedzy przyrodniczej. Dzieci na żywo zobaczyły wiele zwierząt. Największy podziw  dzieci wzbudziły pingwiny, żyrafy, tygrysy, lwy i słonie.

          Uczniów klasy 3 interesował również sposób opieki nad zwierzętami, jeśli była taka możliwość rozmawiali z opiekunami i dopytywali o szczegóły. Dużo wrażeń dostarczyła wizyta w pawilonie Egzotarium, w którym zobaczyliśmy gady, płazy i ryby.

            

          Pogoda nam dopisała, humory również, więc na zakończenie zrobiliśmy zakupy pamiątek. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.

            zobacz     fot. D. S.



          Mistrz ortografii

          Zakończyliśmy innowację pedagogiczną „ Zostań mistrzem ortografii”, której  celem  była poprawa stanu ortografii w szkole. W  projekcie wzięli udział :

          • w roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klas III- V
          • w roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klas IV- VI

          Kolejny raz wyłoniliśmy mistrzów ortografii w poszczególnych klasach:

          • kl. IV – Jakub Kuczaj
          • kl. V – Natalia Wojtyczka
          • kl. VI – Małgorzata Mikołajczyk 

          Tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii 

          zdobyła uczennica klasy V Natalia Wojtyczka

          red. J. Duda



          XIII GORCZAŃSKIE SPOTKANIE

          Z JANEM PAWŁEM II

                        11 czerwca tradycyjnie w pobliżu starej kaplicy „Na ogrodach” spotkali się wszyscy Ci, w których pamięci żywy jest Jan Paweł II. Uroczystość rozpoczęła się od spaceru i złożenia wiązanek kwiatów przy obelisku na „Papieżówce” przez przedstawicieli władz, szkół i organizacji działających na terenie gminy Mszana Dolna.

          O godz. 1500 odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, którą poprowadził o.proboszcz Piotr Głód. Następnie wystąpił zespół regionalny „Śwarni Lubomiyrzanie” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubomierzu z programem okolicznościowym  „Słowa do Nieba”

           

          Centralnym punktem gorczańskiego spotkania była Msza św.  koncelebrowana, podczas której dziękowliśmy  za dar kanonizacji Ojca św. Jana Pawła II. 

           

          Oprawę muzyczną liturgii Mszy św. zapewnił chór parafialny „Jutrzenka ” z Lubomierza wraz z "Małymi Muzykantami oraz Orkiestra Dęta OSP z Mszany Górnej.

          Uroczystość uświetnili również licznie przybyli zaproszeni goście oraz  delegacje z pocztami sztandarowymi.

             

          Zgodnie z tradycją pogoda  dopisała, a po zakończeniu Mszy św. czekał na wszystkich poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubomierzu oraz rozrywki dla dzieci.

           

          Dziękujemy wszystkim za uświetnienie swoją obecnością tak pięknej  uroczystości.

          red. D. S.

          zobacz więcej  fot. D. S.



           

          Znalezione obrazy dla zapytania jan paweł ii w górach

          Wędrujemy trasami 1, 2 i 3 – dniowymi wg własnego wyboru i spotykamy się na wspólnej modlitwie – dziękczynieniu za dar kanonizacji naszego Rodaka – Jana Pawła II

          NA POLANIE „NA OGRODACH”

           PRZY STAREJ KAPLICY NAD RZEKĄ

          (w niewielkiej odległości od „Papieżówki”)

          dn. 11 czerwca 2017r. ( niedziela)

           

          Program uroczystości:

          godz.13.00 - godz. 14.30 -  złożenie  wiązanek kwiatów przy „Papieżówce” – delegacje

          godz.15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

          godz.15.30 – „Słowa do Nieba” – okolicznościowy program  Zespołu „Śwarni Lubomiyrzanie” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubomierzu

          godz.16.00 – Msza św. koncelebrowana, podczas której dziękować będziemy za dar kanonizacji Ojca Św. Jana Pawła II.

          Oprawę muzyczną Mszy św. zapewni chór parafialny „Jutrzenka” z Lubomierza wraz z „Małymi Muzykantami” oraz Orkiestra Dęta OSP z Mszany Górnej.

          ok. godz. 17.00 – poczęstunek dla wszystkich uczestników spotkania.

          Do zobaczenia w Lubomierzu – Rzekach przy kaplicy „Na ogrodach”

          Organizatorzy: Urząd Gminy Mszana Dolna, Dziekan Dekanatu Mszana Dolna, Parafia Rzymskokatolicka w Lubomierzu, Szkoły Podstawowe nr 1 i nr 2 w Lubomierzu, OSP Lubomierz, Sołectwo Lubomierz, Gorczański Park Narodowy

          Informacje:  

          Urząd Gminy Mszana Dolna

          – tel. 3319804,  www.mszana.pl

                                                                     

          SERDECZNIE ZAPRASZAMY



          Gminne Spotkanie Szkolnych Klubów Wolontariatu

                    W dniu 07.06.2017r. przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w I Gminnym Spotkaniu Szkolnych Klubów Wolontariatu pod hasłem „Unośmy serca innych – to nasza wspólna sprawa”. Zjazd odbył się w Zespole Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej. Uczestniczyli w nim trzej uczniowie naszej szkoły; przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Kacper Wojtyczka (kl. IV), Izabela Pajdzik (kl. V) oraz Paulina Wojtyczka (kl. VI).  

           

          Spotkanie rozpoczęło się piękną piosenką wykonaną przez tamtejszy zespół muzyczny nawiązującą do ich przewodniej myśli. Następnie zostały zaprezentowane działania  Szkolnych Klubów wolontariatu z terenu Gminy i Miasta Mszana Dolna. Kolejnym punktem była prelekcja przedstawiciela Polskiej Fundacji dla Afryki – pana Mateusza Gurbiela, który opowiedział o działalności fundacji na Madagaskarze. Przybliżył nam życie i trud malgaszy walczących o przetrwanie i poprawę warunków ich życia. Na koniec odbyła się wspólna integracja „na wesoło”. Zostały wytypowane dwie drużyny, które musiały stawić czoła wielu konkurencjom: konkurencja wiedzy, kalambury, wybuchająca paczka i przebijane balony z punktami.  Zabawy i śmiechu było co nie miara. Zjazd zakończył się poczęstunkiem. Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy uczestnicy otrzymali  dyplomy i statuetki.

          red. i fot. T. Flig



          VIA REGIA    - DROGĄ KRÓLEWSKĄ

                   2 czerwca 2017r. uczniowie klas IV –VI spacerowali najsłynniejszą trasą krakowską, którą przez wieki wędrowały orszaki królewskie .

          Swoją przygodę rozpoczęli od spotkania  z przewodnikiem  przy pomniku  smoka wawelskiego.  Po krótkim wstępie udali się na Wzgórze Wawelskie- jedno z najważniejszych miejsc  w historii Polski  z katedrą , w której zobaczyli sarkofagi królewskie, sarkofagi zasłużonych Polaków, miejsce koronacji królów polskich. Dużym zainteresowaniem cieszyła się dzwonnica z Dzwonem Zygmunta, gdzie uczniowie mogli dotknąć serca dzwonu.

          Następnie swoje kroki dzieci skierowały w stronę Rynku Głównego. Tam zobaczyły stary Ratusz, Kościół Mariacki, Sukiennice, krakowską depresję –kościół św. Wojciecha, zabytkowe kamienice. Podczas spaceru uczniowie dowiedzieli się jak wyglądało średniowieczne miasto, jego system obronny, gdzie handlowano a gdzie bawiono się w starym Krakowie. To wszystko okraszone było legendami, anegdotami i ciekawostkami. O godz. 12.00 mieli możliwość wysłuchania hejnału.  Swoją wycieczkę zakończyli   przy Barbakanie, wcześniej przechodząc przez Bramę Floriańską.

           

          red. J. Duda

                zobacz     fot.  J. D; A. Ł



          Dzień Dziecka

                     1 czerwca na całym świecie dzieci mają swoje święto. W naszej szkole to również był niezwykły dzień. Dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas I – III zamiast nauki zastali w szkole moc atrakcji: konkursy,  wesołe zabawy, kolorowe balony, słodkie niespodzianki. Najpierw dzieci zaprezentowały swoje umiejętności plastyczne w konkursie międzyklasowym,  w którym projektowały z gazet robota spełniającego ich marzenia.

            

          W konkursie przyznane zostały nagrody:

          1 miejsce: Magdalena Kowalczyk kl. 3;

          2 miejsce: Kuba Wojtyczka kl. 3;

          3 miejsce: Wiktor Grabiec - oddział przedszkolny;

          Wyróżnienia: Konrad Pajdzik kl.2, Bartek Banik kl.3, Oliwia Wojtyczka kl.2.

          Wspaniale bawiliśmy się również na sali gimnastycznej,  gdzie  odbyły się zawody sportowe na wesoło. Klasowe drużyny  miały okazję sprawdzić swoją sprawność ruchową, szybkość reakcji, ale także wiedzę.

          W tej konkurencji najlepszą okazała się klasa 2 zdobywając 19 punktów we wszystkich konkurencjach. Tuż za nimi uplasowały się pozostałe klasy z wynikami 15 punktów.

           

          Wspaniale dopingowały wszystkie drużyny nasze najmłodsze dzieci z przedszkola. Dzień zakończył się wspólnym wyjściem na lody i szkoda tylko, że ten dzień tak szybko minął…

            Za słodkie niespodzianki oraz pyszne lody dla wszystkich dzieci naszej szkoły dziękujemy sponsorowi firmie „SILLA” z Mszany Dolnej oraz p. Katarzynie Wojtyczce  

          red. D. Skawska

                zobacz     fot.  D. S



          ZAWODY SPORTOWE KLAS I - III

                      31 maja w Szkole Podstawowej Nr 1 w Lubomierzu odbyły się Mistrzostwa Gminy Mszana Dolna w Grach i Zabawach uczniów klas III i młodszych. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów:

          • Bartłomiej Banik – klasa IIII
          • Emilia Kołodziejczyk- klasa III
          • Marcin Kowalczyk – klasa III
          • Małgorzata Wojciarczyk- klasa III
          • Anastazja Banik – klasa II
          • Tomasz Banik – klasa II
          • Patrycja Młynarczyk – klasa II
          • Konrad Pajdzik – klasa II
          • Katarzyna Wojtyczka – klasa II
          • Marcelina Wojtyczka – klasa II

          Drużyny rywalizowały w czternastu konkurencjach, w których użyte były różne przybory: piłki, szarfy, skakanki, obręcze, ringo). O miejscach zadecydowała zdobyta liczba punktów ze wszystkich konkurencji. Do końca nie było wiadomo, które drużyny otrzymają puchar.

          Nasza drużyna już po raz kolejny wywalczyła trzecie miejsce.

          Ogromnie gratulujemy! Czekamy z niecierpliwością na rewanż w przyszłym roku szkolnym.

          red. i fot. A. Łabuz



          Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej dla klas 1-3

                           29.05.2017 odbył się szkolny etap konkursu, w którym wzięli udział:

          Jolanta Wojciarczyk, Julia Skupień, Patrycja Młynarczyk, Anastazja Banik, Katarzyna Wojtyczka, Konrad Pajdzik, Magdalena Kowalczyk, Emilia Kołodziejczyk

          Zwycięzcą została Magdalena Kowalczyk

          która będzie reprezentować naszą szkołę 20 czerwca w Gminnym Konkursie Piosenki Angielskiej w Kasince Małej.

          red. M. Smoleń

                zobacz     fot.  D. S



          Zwycięzca IV Mini Talent Show

          - Jakub Kuczaj

               

           Zdecydowała o tym publiczność zgromadzona w czasie Pikniku Rodzinnego w Parku Miejskim. Kuba otrzymał statuetkę IV Mszańskiego Mini Talent Show oraz bezpośrednią przepustkę do finału limanowskiego Talent Show, który odbędzie się 29 lipca.

          Gratulujemy !



           Dzień Mamy

                         Dnia 24 maja 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Matki. Uroczystość rozpoczęła p. dyrektor Maria Bożek witając wspaniałych gości oraz zapraszając ich na  uroczystość. Uczniowie na początku zaprezentowali taniec towarzyski i współczesny pod kierunkiem instruktora z Kółka Tanecznego. 

          Następnie dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy II i III wierszem i piosenką podziękowali swoim kochanym mamusiom za ich trud wychowania, poświęcenie i miłość.

           

          Klasa 0-1  wcielając się w bajkowe postaci złożyła  swoim mamom  życzenia.

          Na koniec uczniowie klas II-III zatańczyli ,krakowiaka’’ i ,,trojaka’’ dla swoich mam. Potem wszyscy uczniowie wręczyli swoim mamusiom przygotowane upominki. 

          Mamy wzruszone były pięknymi występami swoich dzieci,  a miłe spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem.

          red. G. Panek

                zobacz     fot.  D. S



          Uczymy się bawiąc!

          Jak się okazuje nauka może być przyjemna. Udowodnili to uczniowie  klasy 4, którzy podczas lekcji historii przenieśli się  do starożytnej Grecji, na Olimp.

          Aby łatwiej zapamiętać bogów greckich, postanowili się w nich wcielić. Podczas spotkania  u Zeusa, każdy przedstawił swoją historię ,zaprezentował  atrybuty i strój.

          Uczniom i ich rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie strojów, gratulujemy kreatywności.

          red. i fot. J. Duda



          Finalista IV Mini Talent Show- Jakub Kuczaj

                  20 maja uczeń naszej szkoły przeszedł eliminacje konkursowe na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej.

          W niedzielę  28 maja o godz.16.00 w Parku Miejskim w Mszanie Dolnej odbędzie się Finał Mini Talent Show i głosowanie publiczności. W programie Pikniku Rodzinnego również konkursy z nagrodami i liczne atrakcje dla dzieci.

          Kto otrzyma Złoty Mikrofon i przepustkę do finału limanowskiego Talent Show zadecydują widzowie.

          Przyjdź, zagłosuj i baw się razem z nami!

          red.A. Kuczaj



          Pielgrzymka klasy 3

                      7 maja uczniowie z klasy trzeciej przystąpili do Pierwszej Komunii Świętej, a już 11 maja wyruszyli na pielgrzymkę. Celem była Kalwaria Zebrzydowska i Wadowice. Wraz z uczniami w pielgrzymce wzięli udział rodzice, proboszcz parafii w Lubomierzu o. Piotr Głód, katecheta  o. Marek Mycek oraz wychowawczyni p. Anna Łabuz.

                      W klasztorze powitał nas i  oprowadził po jego części muzealnej  o. Czesław Gniecki. Wszyscy wzięli udział w uroczystej Mszy Św. odprawionej w Sanktuarium Kalwaryjskim, celebrowanej przez o. Marka. Każdy odwiedził  i kaplicę, w której znajduje się cudowny obraz i przedstawił Matce Bożej swoje prośby.

               

                      W Wadowicach odwiedziliśmy kościół parafialny, w którym został ochrzczony Karol Wojtyła i do którego często uczęszczał jako mały chłopiec. Ostatnim punktem pielgrzymki był pobyt w  Muzeum Domu Rodzinnym Ojca Świętego Jana Pawła II.

          Zachwycił nas wielki profesjonalizm oprowadzającego nas przewodnika. Dzieci mogły bliżej poznać postać naszego papieża a dorośli powspominać postać człowieka, który miał wielki wpływ na życie Polaków.

          red.A. Łabuz

                zobacz     fot.  A. Ł



          Witaj Maj Trzeci Maj!

                W dniu 28. 04.2017r odbył się w naszej szkole apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy VI. Przybliżyli oni historię uchwalenia  ważnego aktu dla naszego państwa. Na początek zaprezentowano krótką rozmowę między mamą (Paulina Wojtyczka, kl. VI), a synem (Grzegorz Dudzik, kl. VI), w której rodzic tłumaczy dziecku co to za święto i jak jest ważne dla wszystkich obywateli.

             

          Następnie zaprezentowano wiersze i piosenki patriotyczne. Piosenkę pt. „Polska flaga” zaśpiewały: Karolina Ogiela i Gabriela Krzysztof. Apel był ważnym wydarzeniem w życiu szkoły ponieważ przybliżył uczniom wagę tego święta.  Powiewały chorągiewki – nasze symbole narodowe w rękach  wszystkich uczniów naszej szkoły.

          red. T. Flig

                zobacz     fot.  A. Ł



          DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU

          Znalezione obrazy dla zapytania dzieci w przedszkolu obrazek



          Wyłoniono reprezentantów naszej szkoły w konkursie

          "Zagórzańskie cytanie"

          Szkolny etap konkursu Góralskie cytanie już za nami. W naszej szkole odbywał się on pod hasłem Zagórzańskie cytanie.

          W części wymagającej znajomości gwary wzięło udział sześcioro uczniów .

          W katategorii klas I-III:

          Katarzyna Wojtyczka, Krystian Wojtyczka , Jakub Wojtyczka.

          W kategorii klas IV-VI:

          Grzegorz Dudzik, Jakub Kuczaj , Izabela Pajdzik

           Naszą szkołę w Łostówce reprezentować będą: Katarzyna Wojtyczka, Jakub Kuczaj , Grzegorz Dudzik i Krystian Wojtyczka.

          Część plastyczna konkursu cieszyła się  bardzo dużym zainteresowaniem 

          W kategorii klas I-III

          I miejsce: Magdalena Czerwińska kl.I

          II miejsce: Jakub Majerczyk kl.I

          III miejsce: Emilia Kołodziejczyk kl.III

          W kategorii klas IV-VI

          I miejsce: Małgorzata Mikołajczyk kl.VI

                               Paulina Wojtyczka kl.VI

          II miejsce: Gabriela Czerwińska kl.IV

          Brali udział: Magdalena Kowalczyk kl.III, Małgorzata Wojciarczyk kl.III, Martyna Bożek kl.III, Angelika Złydaszyk kl.III, Wiktor Krzysztof kl.I, Patrycja Młynarczyk kl.II, Jolanta Wojciarczyk kl.II, Magdalena Zygmunt kl.II, Marcelina Wojtyczka kl.II Izabela Pajdzik kl.V, Sylwia Wojtyczka kl.V, Wiktoria Rojek kl.IV

          red. J. Duda, A. Kuczaj

                zobacz     fot.  A. Ł



          DZIEŃ ZIEMI 2017

                 Każdego roku 22 kwietnia obchodzimy na całym świecie Dzień Ziemi. To bardzo ważne święto istnieje po to, aby przypomnieć nam jak niezbędna dla nas jest nasza planeta i jak powinniśmy o nią dbać.

          „Baterie się zużywają

          i świat zatruwają,

          więc wrzucaj je do pojemnika,

          a nie do śmietnika”.

          W piątek 21 kwietnia klasa V przygotowała apel przedstawiający szkodliwość niebezpiecznych odpadów – baterii.

          W role toksycznych metali  wcielili się:

          Ołów (Pb)- Adrian Kowalczyk

          Rtęć (Hg)- Ewa Krzysztof

          Kadm (Cd)- Kamila Ogiela

          Lit (Li)- Karol Mucha

               

          Iza Pajdzik, Sylwia Wojtyczka  i Marcin Bożek zaprezentowali także Kodeks postępowania z bateriami, aby go stosować już od najmłodszych lat.

          Na koniec podsumowano konkurs ekologiczny. Miano Eko – Klasy otrzymała kl.II, która uzbierała najwięcej baterii.

          Gratulujemy!!!

          red. A. Kuczaj

                zobacz     fot. D.S.; A. Ł



          MALI RATOWNICY

                      Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest bardzo ważna. Należy więc od najmłodszych lat oswajać uczniów z koniecznością pomagania i udzielania pomocy. Bardzo ważne jest aby dzieci mogły w praktyczny sposób mogły się tego nauczyć. W naszej szkole takie zajęcia mieli uczniowie z klasy III. Na zajęciach został wykorzystany sprzęt przekazany przez WOŚP. Każdy uczeń w praktyczny sposób uczył się jak wezwać pomoc, kogo należy zawiadomić, i w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy zanim przyjedzie pogotowie. Dzięki fantomom każdy mógł poznać podstawy reanimacji.

                      Zajęcia miały na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie uczniów z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych. Ważne jest aby uczniowie nauczyli się radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Myślę, że dzięki takim zajęciom kiedy dorosną, nie będą się bać udzielać pierwszej pomocy.

          red. A Łabuz

                zobacz     fot. A. Ł



          Wesołego Alleluja!

                   12 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klasy V i VI pod kierunkiem pani mgr Magdaleny Smoleń przybliżyli wszystkim zgromadzonym tradycje i zwyczaje wielkanocne.

            

          Program artystyczny uświetniły występy muzyczne w wykonaniu Magdaleny Kowalczyk z klasy III, która zaśpiewała piosenkę Eleni pt. „Alleluja Miłość Twa” oraz uczennic klasy II (Patrycji Młynarczyk, Jolanty Wojciarczyk, Katarzyny Wojtyczki, Magdaleny Zygmunt, Anastazji Banik) z piosenką pt. „Pisanki”.

               

          Nie tylko najmłodszej publiczności spodobał się humorystyczny skecz, w którym w rolę kury wcieliła się uczennica klasy V Izabela Pajdzik. Podczas apelu nie zabrakło także symbolicznego polewania wodą, składania życzeń oraz wspólnego świątecznego poczęstunku.

             

          red. M. Smoleń

                zobacz     fot. D.S



          KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

                     6 kwietnia 2017 roku w naszej szkole odbył się "Konkurs Pięknego Czytania". Wstępne eliminacje do konkursu przeprowadzone zostały przez wychowawców w klasach, a laureaci wystąpili w etapie szkolnym zorganizowanym przez Bibliotekę szkolną. Uczniowie w tym roku czytali "Baśnie H. Ch. Andersena". Ich zadaniem było piękne przeczytanie wybranego, wcześniej przygotowanego fragmentu, a następnie wskazanego fragmentu bez wcześniejszego przygotowania.

             

          Jury w składzie: p. dyr. M. Bożek, p. J. Duda,  A. Łabuz, p. D. Skawska wyłoniło następujących zwycięzców:

          Kategoria uczniów klas I - III

          1 miejsce - Kasia Wojtyczka klasa 2,

          2 miejsce - Krystian Wojtyczka klasa 3,

          3 miejsce - Magdalena Zygmunt klasa 2.

          Wyróżniona została Madzia Czerwińska klasa 1.

          Kategoria uczniów klas IV - VI:

          1 miejsce - Jakub Kuczaj klasa 4,

          2 miejsce  - Izabela Pajdzik oraz Natalia Wojtyczka klasa 5

          3 miejsce - nie przyznano

              

            W konkursie swoją nagrodę przyznawała również publiczność - otrzymał ją Kuba Kuczaj z klasy 4.

          Gratulujemy!!!

          red. D.S.

                zobacz     fot. D.S



           

          Jakub Kuczaj -„Sądecki Diament”

                Finalista IV edycji Sądeckich Młodych Talentów

              W dniach 22-24 marca w siedzibie Fundacji Sądeckiej odbywał się casting do IV edycji konkursu Sądeckie Młode Talenty. Wśród 161 zgłoszonych instrumentalistów i wokalistów z powiatu nowosądeckiego, gorlickiego,  nowotarskiego i limanowskiego znalazł się uczeń naszej szkoły.

          Kuba grając „Piratów z Karaibów” przeszedł do finału, w  którym wybierano z każdej kategorii wiekowej tylko jednego wykonawcę. Stypendium artystycznego nie otrzymał, jednak jako jedyny mógł zaprezentować się jeszcze raz podczas Gali Finałowej, co było dla niego bardzo wielkim wyzwaniem i zaszczytem. Bardzo spodobał się publice i otrzymał zaproszenie na następny występ.

          Spośród 29 Talentów tego dnia Kuba otrzymał najwięcej sms-ów, za które  wszystkim bardzo dziękuje!!!

          red. A. Kuczaj

          Zobacz  



          Rozpoczynamy

          „Góralskie cytanie”!!!

          Etap szkolny: 25 kwiecień 2017r.- SP nr 2 Lubomierz

          Etap rejonowy: 25 maj 2017r. –  Zespół Szkoły i Przedszkola im.Jana Pawła II Łostówka

          Gala finałowa: 9 czerwiec 2017r.- Podhalańska Wyższa Szkoła Zawodowa Nowy Targ

          Regulamin Konkursu "Zagórzańska czytanka" - zobacz



          Szanowni Rodzice!

                 W związku z nagłośnieniem informacji w mediach o poważnych zagrożeniach związanych z korzystaniem przez dzieci i  młodzież z Internetu,  prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na kwestie bezpieczeństwa i prywatności Państwa dzieci. W liście Ministra Edukacji Narodowej znajdziecie Państwo informacje, wskazówki i porady jak zminimalizować zagrożenia czyhające na młodych ludzi, jak sprawić by byli bezpieczniejsi w Internecie.

          https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/cyberbezpieczenstwo-w-szkolach-list-minister-edukacji-narodowej.- zobacz

          Pragniemy podkreślić, że żadne zabezpieczenia nie zastąpią jednak Państwa czujności, wrażliwości na wszelkie zmiany w zachowaniu dzieci, które mogłyby wskazywać na narażenie na nieodpowiednie treści, wpływ osób trzecich, wciągnięcie w niebezpieczne gry i wyzwania. Szkoła również dołoży wszelkich starań, aby jak najwcześniej ostrzegać o tego typu zjawiskach.

           

          Zachęcamy do zapoznania się z broszurami  pt.: „Zagrożenia w Internecie. Zapobieganie-reagowanie. Gry komputerowe” dostępnymi pod adresem: https://www.ore.edu.pl/materialy-do-pobrania/category/55-profilaktyka-agresji-i-przemocy - zobacz


          POWITANIE  WIOSNY 

                   Wiosna to czas kiedy wszystko budzi się do życia, kwitną drzewa, rozkwitają kwiaty, ptaki przylatują z ciepłych krajów. Świat z dnia na dzień robi się bardziej kolorowy. Uczniowie naszej szkoły, w radosnych nastrojach, 21 marca świętowali nadejście wiosny. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował wiele atrakcji. Klasy młodsze rozpoczęły zajęcia od ozdabiania postaci Pani Wiosny różnymi technikami. Następnie rywalizowali w zabawach ruchowych i rozwiązywali zagadki przyrodnicze. Było między innymi dmuchanie piórka, skoki zajęcze, przenoszenie piłeczki za pomocą łyżki, zabawy z balonami.

                     

                 Bardzo  dużo się działo również w klasach 4 - 6. Na początek odbył się konkurs wiedzy.  Poprowadziła go uczennica klasy szóstej Małgorzata Mikołajczyk . W konkursie wzięły udział trzy drużyny – przedstawiciele klasy IV (Wiktor Kowalczyk, Jakub Kuczaj oraz Kacper Wojtyczka), klasy V (Karol Mucha, Izabela Pajdzik i Sylwia Wojtyczka) oraz klasy VI (Karolina Krzysztof, Paweł Pajdzik i Paulina Wojtyczka).  Zwyciężyła najstarsza klasa. Drugie miejsce zdobyła klasa IV, a trzecie miejsce zajęła klasa V. Następnie uczniowie wykonywali dowolną techniką plastyczną wizerunek Pani Wiosny. W tej konkurencji zwyciężyły   ex aequo klasa VI i klasa IV. Miejsce II przypadło klasie V. III miejsce zajęła grupa chłopców. Na koniec odbyły się międzyklasowe rozgrywki sportowe w następujących kategoriach:

          • bieg z piłeczką
          • konkurencja z balonem
          • bieg z woreczkiem na głowie
          • dmuchanie piórka
          • rzuty woreczkami do hula hop.

          Rywalizacja była bardzo zaciekła. Wszystkie klasy starały się wypaść jak najlepiej. Czas upływał szybko i wszyscy dobrze się bawili. Wygrała klas VI, II miejsce zdobyła klasa IV, a trzecie miejsce – klasa V. Ostatnią konkurencją było przeciąganie liny. W zabawie wzięły udział dwie drużyny: chłopcy i dziewczęta. Zwyciężyły dziewczyny!

           

          Na zakończenie zajęć maluchy udały się nad rzekę by tradycyjnie utopić Marzannę. Słomiana kukła popłynęła z nurtem rzeki, co oznacza, że wkrótce wiosna zawita u nas na dobre. W drodze powrotnej uczniowie i przedszkolaki zauważyli kwitnącą leszczynę, podbiał, szare kotki na wierzbie i pojawiające się w przydomowych ogródkach krokusy.

                      

          red. A. Łabuz, T. Flig

          Zobacz zdjęcia w albumie fotograficznym      fot. D. S.



          PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI

          „Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

          który puste życie napełnia światłem,

          a puste serca wzruszeniem”.

          Kornel Makuszyński  

                      Dnia 27 lutego 2017r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Lubomierzu, odbyło się  pasowanie uczniów klas pierwszych na Czytelników Biblioteki Szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Uczniowie najpierw rozwiązali zagadkę o bibliotece, wysłuchali wiersza o historii zniszczonej książki, a następnie omówili prośby, jakie może ona kierować do uczniów. Nie pominięto również zasad kulturalnego zachowania w bibliotece.

             

          Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności swojej wychowawczyni złożyli uroczyste przyrzeczenie o następującej treści:

          „MY UCZNIOWIE PIERWSZEJ KLASY

          UROCZYŚCIE PRZYRZEKAMY,

          ŻE BĘDZIEMY KSIĄŻKI KOCHAĆ,

          KRZYWDY ZROBIĆ IM NIE DAMY.

          WSZYSTKICH WSKAZÓWEK I RAD KSIĄŻEK BĘDZIEMY SŁUCHAĆ Z UWAGĄ.

          OBOWIĄZKI CZYTELNIKA TRAKTOWAĆ Z WIELKĄ POWAGĄ!

          PRZYRZEKAMY!”

           

          Pani Dyrektor piękną książką dokonała pasowania każdego z uczniów. Wszyscy zostali nagrodzeni specjalnymi odznakami, które będą im przypominać o tym ważnym wydarzeniu - od tej pory stali się pełnoprawnymi czytelnikami. W bibliotece przyglądali się również  kartom bibliotecznym, dowiedzieli się w jaki sposób zakodowane są książki, a na sam koniec własnoręcznie wykonali zakładki.

          Na twarzach nowych czytelników zagościł uśmiech, kiedy Pani Dyrektor zaprosiła ich do jak najczęstszego odwiedzania tego miejsca. Przygodę z książką i czytelnictwem można uznać za rozpoczętą!

          red. Anna Przybytek

          Zobacz zdjęcia w albumie fotograficznym      fot. D. S.

           

           

              Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubomierzu ogłasza zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego z roczników:  2014, 2013, 2012, 2011 

          Zapisy trwają od 1 do 30 marca 2017r.

          Dokumenty niezbędne do zapisu:  akt urodzenia dziecka , wniosek (do pobrania ze strony internetowej szkoły  lub w sekretariacie szkoły).

          wniosek - pobierz