• rok szkolny 2015/2016

        •  

           

             Święto Patrona Szkoły - 17 września 2015r.

                                              

                    Święto Szkoły jest szczególnym wydarzeniem w życiu całej społeczności szkolnej.  17 września 2015 roku,  w dniu poprzedzającym imieniny swojego Patrona - św. Stanisława Kostki, Szkoła Podstawowa nr 2 świętowała swoją uroczystość.

          Dzień ten rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy św. odprawionej w kościele parafialnym przez proboszcza o. Piotra Głoda. Uczestniczyli w niej  zaproszeni  goście, społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 oraz uczniowie naszej szkoły i ich rodzice.

                             

          Dzień ten był podwójnie uroczysty, gdyż do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 dołączyło 13 pierwszoklasistów. O. proboszcz w czasie wygłaszanej nauki poprosił uczniów, aby nie marnowali czasu i pilnie zdobywali wiedzę oraz potrzebne umiejętności. Na zakończenie udzielił pierwszakom błogosławieństwa i poświęcił ich tornistry.

             

          Druga część uroczystości odbyła się w progach szkoły. Dyrektor Maria Bożek powitała przybyłych gości oraz zebranych na sali nauczycieli, rodziców i uczniów.

          Swoją obecnością zaszczycili nas: p. Ewa Filipiak - Radna Powiatu Limanowskiego, o. Piotr Głód - Proboszcz Parafii Lubomierz, mgr Jadwiga Baran - Stożek - Dyrektor  SP nr 1 oraz przedstawiciele Rady Rodziców tej szkoły,  Kamil Wojtyczka – Sołtys wsi Lubomierz, przedstawiciele Rady Rodziców naszej szkoły.

             

          Ślubowanie pierwszoklasistów to emocjonujące wydarzenie jest piękną i niezapomnianą szkolną tradycją, kultywowaną od lat. Pierwszoklasiści przygotowywali się do tego uroczystego dnia  wytrwale pod kierunkiem swojej wychowawczyni mgr Doroty Skawskiej.  W przygotowanym programie dali się poznać jako młodzi patrioci, gotowi do poznawania ojczystej historii oraz zadeklarowali ogromną chęć do systematycznej nauki - ku radości swoich rodziców i gości.

             

          Dopełnieniem takiej postawy było złożenie uroczystej przysięgi na Sztandar swojej Szkoły i akt pasowania na ucznia. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali dyplom pasowania i drobne upominki.

           

          Niewątpliwie ten dzień na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów, a wspominany po latach będzie symbolizował miłe emocje związane z pierwszą szkołą w życiu każdego z nich.

                      Kolejnym punktem uroczystości był występ uczniów klasy 5, którzy pod kierunkiem mgr Teresy Flig przedstawili  montaż słowno muzyczny  o Patronie naszej szkoły – św. Stanisławie Kostce.

           

          Wierszem i piosenką zaprezentowali krótką historię jego życia oraz złożyli  obietnicę:

           

          O święty nasz Patronie, każdy z nas dobrze wie,

          co w dniu takiego święta Tobie obiecać chce.

          Mocno i stale wierzyć, tak jak wierzyłeś Ty,

          przez całe nasze życie obiecujemy Ci.

          Kochać Matkę Najświętszą, Jezusa w Hostii czcić,

          i strzec czystości serc – obiecujemy Ci.

          Postanowienie spełnić, przez wszystkie życia dni,

          o święty Stanisławie, obiecujemy Ci.

          Niech nasza obietnica, jak głos modlitwy brzmi,

          i hołd dzieci i młodzieży polskiej.

          Niech będzie miłe Ci.

          red. D.Skawska, T. Flig

                                                                                   zobacz     fot. A. Ł



          MRÓWECZKA -  uczy jak bezpiecznie sie poruszać!

                         22 września 2015 roku odwiedzili naszą szkołę niezwykli goście.  Była to Mróweczka z PSB  z Funkcjonariuszami Straży Gminnej z Mszany Dolnej .  P. komendant Elżbieta Wydra oraz p. Piotr Ziemianin przypomnieli przedszkolakom oraz uczniom klas 1-3 jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Uczyli jak prawidłowo przechodzić przez ulicę na pasach i przy sygnalizacji świetlnej.  Uczulili również na bezpieczne dowożenie dzieci do szkoły przez rodziców. Zwrócili uwagę na  konieczność  używania fotelików i pasów bezpieczeństwa przez dzieci oraz prawidłowe wysiadanie z samochodów.

               

           Mróweczka praktycznie uczyła maluchów poruszać się po drodze,  a potem sama zdawała egzamin z poruszania się po drodze. Na zakończenie rozdała wszystkim uczniom odblaski, aby każde dziecko było dobrze widoczne na drodze.

                     

          Spotkanie  z Mróweczką bardzo podobało się wszystkim i dostarczyło nam wiele radości.

          Dziękujemy!

          red. D. Skawska

            zobacz     fot. D.S.



          Pieszo - na "Markowy Groń"  

                   24 września 2015 roku uczniowie młodszej grupy wiekowej oraz odziału przedszkolnego wyruszyli na pieszą wycieczką do lasu - na "Markowy Groń”.

           

          Dzieci  podziwiały piękno jesiennego krajobrazu oraz gromadziły skarby do kącików przyrody. Poznały równięż piętrową budową lasu oraz uczyły się właściwie w nim zachowywać.

             

          Atrakcją wycieczki było wspólne grilowanie kiełbaski oraz zabawy na polanie i w zagajniku.

           

          Zajęcia w terenie bardzo się wszystkim podobały. Gratuluję maluszkom wytrwałości  i zaangażowania w czasie ich pierwszej wycieczki.

          red. D. Skawska

            zobacz     fot. D.S.



          Dziękujemy Wam, Nauczyciele!

           

                      W dniu 15 października 2015 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Najpierw powitano przybyłych gości: proboszcza parafii o. Piotra Głoda, Panią Dyrektor, Radę Rodziców, wszystkich nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi.

           

           Uczniowie klasy V pod kierunkiem p. mgr Magdaleny Smoleń oraz p. mgr Grażyny Panek w humorystyczny sposób przedstawili scenki z życia szkoły. W rolę nauczycieli wcielili się: Paulina Wojtyczka (polonistka) i Grzegorz Dudzik (matematyk), natomiast niesfornymi uczniami byli: Gabriela Krzysztof (Ewelina), Marzena Bożek (Zosia), Małgorzata Mikołajczyk (Kasia), Adam Krzysztof (Wojtek), Przemysław Złotnik (Maciek) oraz Tomasz Zapała (Piotrek).

                  

           

          Uroczystość uświetnił występ wokalistek – tercet z kl.IV (Izabela Pajdzik, Natalia Wojtyczka i Sylwia Wojtyczka) w utworze pt.”Umieć inaczej” oraz występ solistki Anny Wojciarczyk z kl.VI w piosence pt.”Nauczycielką będę”.

              

          Następnie uczniowie złożyli nauczycielom gorące podziękowania: za trud włożony w nauczanie, za wychowanie, troskę, cierpliwość, uśmiech i dobre słowo. Z ręcznie wykonanych serc powstał napis DZIĘKUJEMY, a uczniowie zaśpiewali piosenkę pt.”Słowa dla Naszej Pani”.

          Uroczystość zakończyło przemówienie Pani Dyrektor, która również złożyła serdeczne podziękowania i życzenia nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły.

           

           

          red. M. Smoleń

              zobacz     fot. D.S.



          Jesienne "Sprzątanie Gminy 2015"

                  

                          W dniu 19.10.2015r. uczniowie klas I –VI  naszej szkoły ruszyli do akcji pod hasłem „Sprzątania Gminy 2015”.

             

          Organizatorem akcji jest Urząd Gminy w Mszanie Dolnej, który na ten cel zaopatrzył szkołę w niezbędne worki na śmieci oraz jednorazowe rękawiczki. Uczniowie klas I- III wraz z opiekunami posprzątali teren wokół szkoły i w jej pobliżu, uczniowie klasy IV uporządkowali teren wzdłuż drogi do przekaźnika, natomiast uczniowie klasy V i VI pozbierali śmieci wzdłuż drogi głównej przysiółka „Królewska Góra”.

           

          Zebrano dużą ilość odpadów, które odbierze firma „Traszkan”  obsługująca rejon naszej Gminy.  Pogoda dopisała, a uczniowie chętnie uczestniczyli w akcji. Jesienne sprzątanie gminy to wspólna lekcja szacunku dla środowiska oraz inicjowanie działań mających na celu ochronę i dobro środowiska.

          red. T. Flig

               zobacz     fot. D.S.



          Występ artystów cyrku "SZOK"

                     20 października 2015 r.  nasi uczniowie podziwiali cyrkowe akrobacje artystów cyrku „Szok”.  Wprawili oni w zachwyt zebraną publiczność prezentując program zawierający elementy żonglerki, tresury zwierząt, akrobacji, a także sztuki iluzji.

             

          O samego początku o dobry nastrój małej publiczności zadbał klaun, który nie tylko zabawnie figlował, ale także zaprezentował umiejętności akrobatyczne.  Zadziwił również widzów swoimi magicznymi sztuczkami. 
          Dużo atrakcji, ale i trochę strachu dostarczył  ogromny wąż boa, którego uczniowie mieli okazję poznać z bliska, a  najodważniejsi mogli go nawet  trzymać lub dotknąć.


          Dodatkową atrakcją dla widzów była możliwość włączenia się w przedstawienie. Wielu naszych uczniów zaprezentowało swoje „umiejętności cyrkowe”, które u oglądających wywołały salwę śmiechu i radości. 

             

          Godzinny występ cyrkowców bardzo się wszystkim podobał i nagrodzony został gromkimi brawami.

          red. D. Skawska

               zobacz     fot. D.S.



                Dzień Papieski 2015

                            22 października, w dniu wspomnienia Św. Jana Pawła II niemal wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz wychowawczynie udali się do Starego Sącza, na miejsce historycznego spotkania papieża z wiernymi 16.06.1999r.
           
           
          W Domu Pielgrzyma "OPOKA" uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, podczas której o. Michał przypomniał nam, postać kanonizowanej tu Św. Kingi oraz wezwanie naszego Świętego Rodaka, byśmy w codzienności stawali się świętymi.
           
               
           
          Zwiedziliśmy Ołtarz Papieski i znajdujące się w nim muzeum dokumentujące pontyfikat papieża turysty - duszpasterza. Wielkie wrażenie zrobiły na wszystkich zebrane pamiątki Mszy kanonizacyjnej sprzed 16 lat.
           
            
           
          Po przeżyciach duchowych przyszedł czas na te przyciemne - w domu pielgrzyma zjedliśmy drugie śniadanie oraz pokosztowaliśmy miejscowego specjału cukierniczego: domowego ciastka z konfiturą.
           
           
          Na koniec dobrze bawiliśmy się podczas przygotowanych przez panie animatorki gier edukacyjnych.
           
              
           
           

          red. o. Michał Jednoróg   

            zobacz     fot. D.S.



          "Pociąg do Wolności"

           

                     W dniu 10.11.2015r. odbyła się uroczystość pod hasłem „Pociąg do wolności” upamiętniająca odzyskanie przez Polskę Niepodległości. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klasy V i VI. W rolę przewodników oprowadzających po stacjach historii wcielili się Magdalena Pajdzik  oraz Wiktor Wojtyczka z  kl. VI. Losy naszej Ojczyzny od czasów rozbiorów po odzyskanie przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918r przedstawiono w czterech stacjach:

          Stacja I: Niewola. Tutaj na długo przystanął pociąg ojczyzny, choć Polacy nie szczędzili dla niej krwi, cierpień i blizny.

              

          Stacja II: Powstania Kościuszkowskie, Listopadowe, Styczniowe. Przy tej Stacji uczniowie w postawie zasadniczej oraz z ręką na sercu odśpiewali „Rotę”  przypominając wszystkim, że naród polski nigdy się nie poddał ani rusyfikacji, ani germanizacji.

             

          Stacja III: I Wojna Światowa. Wiara w lepszy los zagrzewała Polaków ze wszystkich zaborów do walki o nasz kraj na frontach I Wojny Światowej. Żołnierze walczyli i modlili się: (recytacja Mateusz Kozyra, kl. VI)

           

            „O Panie, który jesteś w niebie    

              Wyciągnij sprawiedliwą dłoń

             Wołamy z wszystkich stron do Ciebie

             O polski kraj, o polską broń …

          Stacja IV: Wolność. Odwaga, męstwo i upór Polaków zaowocowały w końcu dotarciem do stacji Wolność! 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała Niepodległość po 123 latach niewoli. Przy tej stacji cała społeczność szkolna odśpiewała hymn Polski, a w dowód pamięci o bohaterach narodowych zapalono symboliczny znicz.

             
           

          Na koniec uczennica klasy V Karolina Krzysztof wyrecytowała wiersz autorstwa Romana Pisarskiego pt „Ojczyzna „

          Ojczyzna - zwykłe słowo,
          A tyle znaczy.
          Ojczyzna – piękne słowo,
          jak je tłumaczyć?

          Ojczyzna to jabłonie kwiatami osypane
          I modre chabry w zbożu i jasny
          śpiew skowronka,
          i srebrnołuskie fale odrzańskie i wiślane,
          skalista grań tatrzańska
          i mazowiecka łąka.


          Ojczyzna – jedno słowo,
          A tyle treści.
          Ojczyzna – wielkie słowo
          Co jeszcze mieści

          Ojczyzna – to wsie, miasta, ulice
          i stadiony i wszystkie polskie rzeki,
          i wszystkie polskie szkoły –
          to porty i okręty, i morza brzeg –
          zielony
          to zwykły dzień roboczy i święta
          dzień wesoły.

          Ojczyzna bliskie słowo,
          w nim serca wszystkie.
          Ojczyzna – zwykłe słowo,
          czemu tak bliskie.

          red. T. Flig

               zobacz     fot. D.S.



          Andrzejki   

                     „Andrzejki” to impreza, która co roku cieszy się w naszej szkole dużą popularnością zarówno wśród tych najmłodszych jak i tych nieco starszych. Jest wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.

             

          W tym roku młodsze dzieci bawiły się  25 listopada, a następnego dnia grupa starsza. Po wyczerpujących wróżbach i tańcach sił do dalszej zabawy dodał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Spotkania andrzejkowe  upłynęły  w miłej i radosnej atmosferze.  

           

           zobacz  fot - D. S.



          Wycieczka do Wieliczki

                     26 listopada uczniowie z klas 0-III byli na wycieczce w kopalni soli w Wieliczce. Uczestniczyli w programie „Odkrywamy Solilandię”. Poprzez wędrówkę przez zabytkowe podziemia odkrywali sekrety krainy Solilandii. Dzięki opowieściom przewodnika poznali legendę powstania kopalni w Wieliczce, jak wyglądała dawniej praca górnika i skąd się wzięły przepięknie zdobione, mijane po drodze komnaty.

                      

                      Wyprawa zakończyła się spotkaniem ze Skarbnikiem, który podsumował dokonania małych odkrywców. Nie zabrakło również wesołej zabawy w Sali Zabaw dla Dzieci.

                

                      Aktywny udział w zwiedzaniu pozwolił dzieciom poznać kopalnię, a przy tym rozwijać wyobraźnię, kreatywność i zdobyć nowe umiejętności.

           

          red. A. Łabuz

               zobacz     fot. D.S.



          Dzień Praw Dziecka

                 W dniu 27 listopada przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej Szkoły zorganizowali apel  pt. "Prawa Dziecka". Przedstawienie rozpoczęto wierszem Marcina Brykczyńskiego pt. " O Prawach Dziecka".

           

          Następnie uczniowie przedstawili prawa dzieci:

          1. Nikt mnie siłą nie ma prawa zmuszać do niczego, a szczególnie do zrobienia czegoś niedobrego!

          2. Mogę uczyć się wszystkiego, co mnie zaciekawi, i mam prawo sam wybierać, z kim się będę bawić!

          3. Nikt nie może mnie poniżać, krzywdzić, bić, wyzywać i każdego mogę zawsze na ratunek wzywać!

          4. Jeśli mama albo tata już nie mieszka z nami, nikt nie może mi zabraniać spotkać ich czasami!

          5. Nikt nie może moich listów czytać bez pytania, mam też prawo do tajemnic i własnego zdania!

            

          Kolejnym punktem apelu była rozmowa z Ciotką Konwencją. W rolę której wcieliła się Sylwia Wojtyczka. Na zakończenie Anna Wojciarczyk zaśpiewała piosenkę Majki Jeżowskiej pt. "Wszystkie dzieci nasze są".

               

          red. T. Flig

             fot. D. S.



          Kochany  Mikołaju - dziękujemy !!! 

                  7 grudnia  w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie, przedszkolaków oraz  uczniów klas 1-3  odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci z oddziału przedszkolnego przywitały gościa specjalnie przygotowanym programem artystycznym.

                  

          Oprócz pełnego prezentów worka  Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Wręczając prezenty rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w szkole.

                 

          Mikołaj nigdy nie zawodzi i zawsze przybywa na czas.  

          Mikołaj się śpieszy, zadanie swe zna - każdemu coś kupi, każdemu coś da.

                                          

          Mikołaju !

          Dziękujemy za wizytę, piękne prezenty i zapraszamy znowu za rok!

          red. D.S.

               zobacz     fot. D.S.



          PORTRET ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

                               W dniu 4 grudnia 2015 r. w naszej szkole ogłoszono wyniki konkursu plastycznego  pt. „PORTRET ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA". 

              

          Organizatorem była świetlica szkolna „Świetlik”. Konkurs adresowany był do najmłodszych uczniów z klas I – III. Szanowne jury w składzie pani mgr Anny Łabuz, pani mgr Joanny Dudy oraz pni mgr Teresy Flig rzetelnie i wnikliwie oceniło prace wszystkich uczestników. Spośród wielu prac wybrano pięć, które charakteryzowały się szczególną pomysłowością i estetycznym wykonaniem. Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz okolicznościowe dyplomy, które zostały im wręczone na uroczystym apelu.

           

          I miejsce: Marcelina Wojtyczka kl. I      

           

          II miejsce: Katarzyna Wojtyczka kl. I , Alicja Bolisęga kl. III

           

                  

          III miejsce: Patrycja Złotnik kl. I, Amelia Guzara kl. III

                                                         

           

          red. M. Piwko-Bieniek



          WYCIECZKA DO RABKI - ZDRÓJ

                                                    

                    15 grudnia uczniowie klas IV – VI udali się na wycieczkę do Rabki Zdrój. Pierwszym punktem wycieczki było obejrzenie filmu pt. „ Bella i Sebastian II” w kinie „Śnieżka”.

          Zwiedziliśmy również muzeum im. Władysława Orkana, w którym uczniowie poznali tradycje bożonarodzeniowe Zagórzan.

                  

          red. T. Flig

               zobacz     fot. T. F.



            Spotkanie z podróżnikiem

                                          Andrzejem Pasławskim

            

                       Dnia 17. XII 2014r. uczniowie naszej  szkoły odwiedzili Miejską Bibliotekę w Mszanie Dolnej, gdzie odbyło się spotkanie z podróżnikiem z Krakowa, panem Andrzej Pasławski, pasjonatem fotografii, który podzielił się swoimi barwnymi wrażeniami i bogatym doświadczeniem z uczniami klasy I, II i III. Pan Pasławski przedstawił nam prezentację pt. „Podróże małe i duże”. Podróżnik opisał szczegółowo kraje, które zwiedził od gór aż do morza.  Dzieci zapoznały się z ciekawą przyrodą, zwierzętami, kulturą i religią. Zobaczyły kościoły, cerkwie, meczety. Dowiedziały się co to jest mapa, a co plan. Poznały różne sposoby podróżowania oraz różnice pomiędzy krajami a miastami. Usłyszały parę praktycznych wskazówek o wyposażeniu bagażu i bezpieczeństwie podczas podróżowania. Na koniec padło kilka porad, jak nauczyć się patrzeć, aby czerpać przyjemność z otaczającego nas świata. Było to niezwykłe spotkanie dla uczniów oraz pierwsze zaznajomienie się z lekcją geografii mającą na celu rozbudzić zainteresowania dzieci i zapoznanie z ciekawymi rejonami Europy.

                                                                                                                                                                                                              

          red. M. Piwko- Bieniek

              zobacz     fot. D.S.



          SPOTKANIE WIGILIJNE

                     Boże Narodzenie to wspaniały czas, w którym tradycyjnie już  w naszej szkole, spotykamy się przy wspólnym wigilijnym stole.  

            

            Uczniowie pod kierownictwem mgr Joanny Dudy  przedstawili program artystyczny, w którym przypomnieli tradycje świąt Bożego Narodzenia, składali życzenia oraz wspólnie kolędowali.

             

           

          Wesołych Świąt bez zmartwień,

          z barszczem i grzybami, z karpiem - co gościom niesie szczęście.

          Niech się snuje kolęda

          i gałązki świerkowe niech Wam pachną na zdrowie.

          A z gwiazdką życzymy wszystkim

          najwięcej zwykłego, ludzkiego szczęścia.

          Dyrekcja, Grono Pedagogiczne

          oraz Uczniowie naszej Szkoły

           

           

            zobacz     fot. D.S.



          XIV Przegląd Kolędniczy Dzieci i Młodzieży

                                             Gminy Mszana Dolna

                    9 stycznia nasi Kolędnicy z Gwiazdą wzięli udział w przeglądzie pt.”Kolędujmy wszyscy wraz”  w Olszówce pod patronatem wójta gminy Bolesława Żaby.

               

          Naszą szkołę reprezentowali najmłodsi: Jakub Kuczaj kl.III i po raz pierwszy:  Krystian Wojtyczka kl.II, Kacper Wojtyczka kl.III, Karol Pajdzik kl.III i Jakub Wojtyczka kl.II.

          Gratulujemy odwagi i mamy nadzieję , że chłopcy będą dalej kultywować tradycję kolędniczą i kontynuować zwyczaje bożonarodzeniowe.

           

          red. A. Kuczaj

               zobacz     fot. D.S.



          PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

                       Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. W naszej szkole uroczystość ta odbyła się 15 stycznia 2016 roku. W bibliotece uczniowie zapoznali się z księgozbiorem preznaczonym dla najmłodszych, regulaminem, sposobem wypożyczania książek, zasadami traktowania książek z biblioteki oraz prośbami książki.

             

          Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie:

          My, uczniowie pierwszej klasy uroczyście przyrzekamy,

          że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy,

          I wskazówek, i rad książek będziemy słuchać z uwagą.

          Obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą!   Przyrzekamy!

           

          Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom oraz plan lekcji. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę szkolną i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

          red. D.S.

               zobacz     fot. D.S.



          XIX Dziecięcy Festiwal Kolędowy

          „ Kolędować każdy może”

          Brawo Kuba!                    

                16.01.2016r. Kuba Kuczaj zdobył II miejsce na XIX Dziecięcym Festiwalu Kolędowym „Kolędować każdy może” w Szczawie. W konkursie zaśpiewał on i zagrał kolędę „Skocmy do Betlejem”.  Występował w kategorii młodszej szkolnej soliści od kl.I do kl.III. Nasz uczeń konkurował o podium z 30 swoimi rówieśnikami z różnych stron Małopolski. Patronat honorowy nad konkursem objął Jan Puchała- starosta limanowski.

          To wydarzenie kulturalno - religijne cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko na szczeblu powiatowym, ale także na szczeblu wojewódzkim.

          Cieszymy się bardzo i życzymy Kubusiowi dalszych muzycznych sukcesów!

          red. A. Kuczaj



          ZABAWA KARNAWAŁOWA

                       4.02.2016r.  w tłusty czwartek odbyła się bajkowa zabawa karnawałowa. Młodsza grupa wiekowa zaprezentowała się w strojach bohaterów z różnych bajek. W trakcie zabawy odbyły się ciekawe konkursy taneczne i zręcznościowe.  

                  

           

          Zabawa zakończyła się współnym poczęstunkiem - tradycyjnym pączkiem.

          red. A. Łabuz

               zobacz     fot. D.S.



          Spotkanie z podróżnikiem

            

                        W dniu 11.02.2016r. w naszej szkole odbyła się prelekcja podróżnicza zaprezentowana przez geografa i podróżnika p. Marcina Janika. Tematem prezentacji były "Tatry - góry niezwykłe".

                

          Opowiściom prowadzącego towarzyszyły niepowtarzalne zdjęcia, które przedstawiały cudowne krajobrazy oraz faunę i florę tych niewykłych gór. Podróżnik z niezwykłą pasją opowiadał o swoich wyprawach oraz zapezentował uczniom sprzęt służący do zimowej wspinaczki górskiej. Zachęcał do poznawania naszych pięknych gór, ale jednocześnie przestrzegał, że mogą one być również groźne i niebezpieczne.

           

          red. D.S.

               zobacz     fot. D.S.



          Walentynki        

                     15.02.2016r. w naszej szkole uczniowie SU  z okazji Święta Zakochanych zorganizowali Pocztę Walentynkową. Akcja ta poprzedzona była kiermaszem kartek walentynkowych wykonywanych ręcznie, które uczniowie chętnie kupowali.

             

          Poczta cieszyła się dużym powodzeniem wśród uczniów, ale także nauczyciele nie zostali zapomniani i otrzymali piękne walentynki od swoich wychowanków. Pamiętano też o Pani Dyrektor i naszej pani sekretarce.

           

          red.T. Flig

               zobacz     fot. T.F.



          KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

                     18 lutego 2016 roku odbył się "Konkurs pięknego czytania". Wstępne eliminacje do konkursu przeprowadzone zostały przez wychowawców w klasach, a laureaci wystąpili w etapie szkolnym. Uczniowie w tym roku czytali "Legendy polskie". Ich zadaniem było piękne czytanie wybranego, wcześniej przygotowanego fragmentu, a następnie wylosowanego fragmentu bez wcześniejszego przygotowania.

           

          Jury w składzie:

          p. dyr. M. Bożek, p. A. Łabuz, p. G. Panek wyłoniło następujących zwycięzców:

          Kategoria uczniów klas I - III przyznano 3 miejsca pierwsze:

          Kasia Wojtyczka klasa 1, Krystian Wojtyczka klasa 2, Wiktor Kowalczyk klasa 3.

          Kategoria uczniów klas IV - VI przyznano:

          1 miejsce - Izabela Pajdzik klasa 4,

          2 miejsce - Wiktor Wojtyczka klasa 6,

          3 miejsce - Natalia Wojtyczka klasa 4.

          Gratulujemy!!!

          red. D.S.

               zobacz     fot. D.S.



          SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

          - WIERSZE JULIANA TUWIMA

                     

                     16 marca 2016r. odbył sie Szkolny Konkurs Recytatorski - "Wiersze Juliana Tuwima" zorganizowany przez bibliotekę szkolną.  Uczniowie klas 1-5 oraz oddziału przedszkolnego recytowali wybrane przez siebie wiersze Juliana Tuwima. Wstępne eliminacje do konkursu przeprowadzone zostały przez wychowawców w klasach, a laureaci wystąpili w etapie szkolnym. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawie i barwnie zaprezentowane.

               

          Jury w składzie: p. dyr Maria Bożek, p. Joanna Duda, p. Anna Łabuz, p. M. Piwko-Bieniek

          wyłoniła następujących zwycięzców:

          1 miejsce: Kuba Kuczaj kl. 3

          2 miejsce: Gabrysia Czerwińska kl. 3

          3 miejsce: Patrycja Młynarczyk kl. 1, Marcelinka Wojtyczka kl. 1

          wyróżnienie: Madzia Czerwińska - oddział przedszkolny.

           

          Gratulujemy !

          red. D. S.

               zobacz     fot. D. S.



          SPOTKANIE  PRZEDSZKOLAKÓW  Z P. AGATĄ ZIĘBĄ

                   8 marca 2016 roku odbyło się spotkanie dzieci z oddziału przedszolnego z p. Agatą Ziębą - etatowym Członkiem Zarządu Powiatu Limanowskiego .

           

          Zaproszony gość rozmawiał z dziećmi na temat zasad bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym oraz w innych sytuacjach:

          - numery telefonów alarmowych;

          - podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy;

          - zasady postępowania w sytuacjach zagrażających życiu.

          P. Agata Zięba podarowała kamizelki odblaskowe dla całego oddziału przedszkolnego.

          Z okazji Dnia Kobiet dzieci przedszkolne złożyły paniom życzenia.

          red. M. Bożek

               zobacz     fot. K. Bożek



          "POZBĄDŹ SIĘ AZBESTU"

                                      W dniu 16. 03. 2016r uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w prelekcji pt „Pozbądź się azbestu” prowadzonej przez Inspektorat Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Mszana Dolna –p. Józefa Pajdzika oraz p. Janusza Bułę.

            

          Pan Józef wyjaśnił uczniom naszej szkoły czym jest azbest, dlaczego jest szkodliwy oraz jakie wyroby azbestowe są najczęściej spotykane. Spotkanie zakończyło się konkursem, w którym uczniowie zdobyli symboliczne nagrody.

                 

          red. T. Flig

          zobacz     fot. D. S.



          WITAJ WIOSNO !!!

                   21 marca 2016 r. w poniedziałek w naszej szkole jak co roku odbyło sie powitanie Wiosny. Uczniowie klas I-III i zerówki wzięli udział w międzyklasowym konkursie plastycznym ,,Pani Wiosna''. Wszyscy uczniowie wykazali się duża pomysłowością i talentem w wykonaniu prac.

                

          Następnie klasy I-III udały się na spacer nad rzekę ze słomianą kukłą symbolizującą kończącą się zimę. Po drodze obserwowaliśy pierwsze oznaki wiosny.

          Nad rzeką wierszykiem żegnalismy zimę, a witaliśmy nadchodzącą wiosnę wrzucając płonącą, słomianą kukłe do wody.

          red. G. Panek

          zobacz     fot. D. S.



              Wesołego  Alleluja!  

                     W dniu 23 marca 2016 r. odbyła się uroczystość z okazji Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klasy piątej pod kierunkiem pani mgr Magdaleny Smoleń i pani mgr Moniki Piwko-Bieniek przygotowali przedstawienie, w którym przybliżyli zwyczaje i tradycje wielkanocne. Zostały również  zaprezentowane, wcześniej wyćwiczone wiersze i piosenki związane ze Świętami Wielkanocnymi.

             

           Pod koniec uroczystości uczniowie złożyli wszystkim zgromadzonym oraz pracownikom szkoły świąteczne życzenia. Miłym, dla wszystkich, akcentem końcowym był podziękowania od pani dyrektor szkoły oraz wspólny wielkanocny poczęstunek.

          Niech Zmartwychwstały Pan Jezus napełni Wasze serca miłością i pokojem.

          Niech przemieni każdy smutek w radość, każdy płacz i zmartwienie
          w szczęście i nadzieję !   

               Dyrekcja, Grono Pedagogiczne    

          oraz Uczniowie naszej Szkoły 

           

          red. M. Piwko - Bieniek.

               zobacz     fot. D. S.



          „Odnawialne źródła energii w Mszanie Dolnej

          oraz gminach partnerskich”

                Dnia 4 kwietnia w kinie „Luboń” w Mszanie Dolnej miało miejsce rozdanie nagród w konkursie plastycznym w ramach projektu „Odnawialne źródła energii w Mszanie Dolnej oraz gminach partnerskich”. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VI w gminach: Mszana Dolna, miasto Mszana Dolna, Niedźwiedź, Dobra, Kamienica, Raba Wyżna. Tematyką prac były odnawialne źródła energii takie jak energia słoneczna, wiatrowa, wodna geotermalna ukazującą korzyści dla człowieka i środowiska z ich wykorzystaniem.

            

          Dwie uczennice z naszej szkoły wzięły udział w uroczystym rozdaniu nagród. Izabela Pajdzik z klasy IV za swoją pracę otrzymała 3 miejsce, natomiast  Zuzanna Cyrek z klasy V zdobyła wyróżnienie. Nagrody zostały wręczone przez Wójta Gminy Mszana Dolna Bolesława Żabę.

           

          W uroczystości wzięli udział również: Antoni Róg – kierownik projektu oraz z-ca Burmistrza Mszana Dolna, oraz wójtowie gmin partnerskich.

          Wszystkie nagrodzone prace można było obejrzeć na przygotowanej wystawie. Lauretaom serdecznie gratulujemy.

          red. A. Łabuz

          fot. A. Ł.



          Podsumowanie konkursu literackiego

          "Postać Księdza Józefa Kurzeji moimi oczami"

                  12 kwietnia 2016r. w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się wręczenie nagród w konkursie „Postać Księdza Józefa Kurzeji moimi oczami”. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy na temat postaci ks. Józefa oraz wartości ogólnoludzkich i chrześcijańskich jakie głosił.

          Jednym z laureatów tego konkursu w I grupie wiekowej został  Karol Pajdzik uczeń klasy III. Swoją pracą wywalczył III miejsce. Gratulujemy!!! 

          Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali również: Gabriela Czerwińska, Wiktor Kowalczyk, Jakub Kuczaj i Kacper Wojtyczka – uczniowie klasy III.

          W II grupie wiekowej – klasy IV – VI szkoły podstawowej wyróżnienia otrzymali: Karolina Krzysztof, Paweł Pajdzik i Paulina Wojtyczka  - uczniowie klasy V.

          Więcej informacji oraz zdjęcia z uroczystości można zobaczyć na stronie http://www.powiat.limanowa.pl/pl/1631/22840/znamy-laureatow-konkursu-%E2%80%9Epostac-ksiedza-jozefa-kurzeji-moimi-oczami%E2%80%9D-.html 

          red. D. S



          III Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej

          W dniu 20. 04. 2016r. dzieci z naszego oddziału przedszkolnego uczestniczyły w III Gminnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej.

           

          Z racji tego, że obecny rok jest rokiem szczególnym dla naszego kraju z powodu Roku Jubileuszowego 1050 - lecia chrztu Polski, uroczystości odbywały się w kościele parafialnym w Mszanie Górnej.

             

          Wszyscy dobrze się bawili i zostali obdarowani upominkami, upamiętniającymi to ważne dla Polski wydarzenie.

          red. D. Krzan

              zobacz     fot. K. Bożek



          OBCHODY DNIA ZIEMI 2016 -

          POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ

          „Ziemio, powietrze, wodo-

          Bądźcie czyste i służcie nam!

          Człowiek otrząśnie się

          I pomoże Wam”

                 Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia  już od 1970roku. W naszej szkole z tej okazji klasa IV przygotowała apel przedstawiający wyniszczającą działalność człowieka oraz przybliżyła problem ochrony środowiska.

          Następnie odbył się „Pokaz Mody Ekologicznej”, który był owocem pracy rodziców, uczniów i nauczycieli. Każda klasa „ubierała” według opisu jednego ucznia.

          I tak w pięknych , pomysłowych i oryginalnych strojach i z wielką gracją zaprezentowali się:

          Patrycja Młynarczyk   kl.I – STRÓJ WIECZOROWY

          Emilia Kołodziejczyk   kl.IISTRÓJ ŚWIĄTECZNY

          Jakub Kuczaj                kl.III- STRÓJ SPORTOWY

           

          Izabela Pajdzik             kl.IVSTRÓJ CODZIENNY

          Gabriela Młynarczyk  kl.VSTRÓJ DYSKOTEKOWY

          Wiktor Wojtyczka       kl.VISTRÓJ SZKOLNY

          Gratulujemy kreatywności i odwagi oraz dziękujemy za wspólną zabawę!!!

          red.A. Kuczaj

               zobacz     fot. D. S.



          "O JEDEN KROK ZA DALEKO..."

          -  TEATR  I  PROFILAKTYKA

                       We wtorek  26 kwietnia  naszą szkołę  odwiedzili aktorzy krakowskiego teatru „Kurtyna”  ze spektaklem  „O jeden krok za daleko ...”.

                    

          Nie było to zwykłe przedstawienie dla dzieci, ale spektakl profilaktyczny, w  którym poprzez opowiedzianą historię poruszone zostały tematy  bardzo ważne dla młodych ludzi: budowanie poczucia własnej wartości, podejmowanie decyzji i związana z tym konieczność przewidywania skutków oraz ponoszenia konsekwancji wyborów. Uczniowie klas 3 - 6   z zainteresowaniem obejrzeli  ten  bardzo pouczający spektakl.

          red.D.S

               zobacz     fot. D. S.



          DZIEŃ OTWARTY

          Znalezione obrazy dla zapytania dzieci w przedszkolu obrazek

               W dniu 29 kwietnia nasze przedszkole odwiedziły wraz z rodzicami dzieci, które w przyszłym roku będą uczęszczały do oddziału przedszkolnego. Po powitaniu, maluchy zapoznały się z salą i kącikami zabaw, w których miały czas chwilę się pobawić. Następnie zaprosiliśmy wszystkich gości do zabawy w kole.

          Wiele radości dostarczyły dzieciom zabawy z chustą animacyjną. Nasi mali goście chętnie brali udział także w zajęciach plastycznych.

                   

          Na podsumowanie dnia wszyscy zostali obdarowani małymi upominkami i z uśmiechem na twarzy zakończyliśmy nasze pierwsze wspólne spotkanie.  

          red.D. Krzan

               zobacz     fot. K. Bożek.



          Święto Konstytucji 3 Maja

                  W dniu 29 kwietnia odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 – go Maja.  W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klasy piątej i szóstej. Apel rozpoczął się uroczystym odśpiewaniem hymnu Polski. Wierszem i piosenką przedstawiono krótką historię uchwalenia Konstytucji 3 – go Maja.  Wyjaśniono pojęcia: wolność, naród, ojczyzna.

           

          W rolę króla wcielił się Wiktor Wojtyczka z klasy VI, a posłami byli: Paweł Pajdzik i Tomasz Zapała z klasy V. Na koniec uczennice klasy V – Zuzanna Cyrek i  Małgorzata Mikołajczyk wyrecytowały wiersz Wisławy Szymborskiej pt. „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”.

            „…Ziemio ojczysta, ziemio jasna,

          Nie będę powalonym drzewem,

          Codziennie mocniej w ciebie wrastam,

          Radością, smutkiem, dumą, gniewem…”

          red. T. Flig

              zobacz     fot. D. S.



          Wycieczka do Rabki - Zdrój

                   6 maja 2016 roku uczniowie klas 1,2,3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego udali się na wycieczkę autokarową do Rabki Zdrój. W Teatrze Lalek „Rabcio” z zainteresowaniem obejrzeliśmy spektakl teatralny pt. „Pinokio”. Dynamiczna akcja sztuki, gra aktorów, stroje oraz scenografia wywarła na wszystkich ogromne wrażenie.

              

          Następnie wszyscy udaliśmy się na spacer po mieście. W drodze do parku miejskiego zobaczyliśmy dworzec kolejowy oraz pomnik św. Mikołaja.

             

          Spacer po Parku Zdrojowym rozpoczęliśmy od Tężni solankowej, z której korzystają liczni kuracjusze, chcąc poprawić swoje zdrowie. My też chodziliśmy wokół  kolumny Tężni wdychając minerały i mi­kroelementy znajdujące się w solance.

           

          Wędrując alejkami parku doszliśmy do pomnika Jana Pawła II – turysty, przy którym rozpoczyna się Szlak Papieski w Beskidzie Wyspowym.

          Następnie poruszając się w kierunku placu zabaw dla dzieci podziwialiśmy kolejne atrakcje parku: korty tenisowe, urządzenia sportowe, siłownię na wolnym powietrzu oraz skatepark i trialpark – obecnie w rozbudowie. Dużą atrakcją naszej wycieczki była zabawa na placu zabaw dla dzieci.  

           

           

          Przekonaliśmy się, że park to doskonałe miejsce wypoczynku  i zabawy wśród pięknej przyrody. Radość sprawił nam widok  mieszkającej w parku wiewiórki.  

          W drodze do  autokaru zobaczyliśmy kolejną atrakcję parku – drewnianą altanę „Pod Grzybkiem”  oraz parkową  fantannę.

           

          red. D.S.

               zobacz     fot. D.S.



          IV Gminny Konkurs Matematyczny klas III

          "ŁAMIGŁÓWKI BYSTREJ GŁÓWKI"

                      Dnia 11 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubomierzu odbył się IV Gminny Konkurs Matematyczny klas III "Łamigłówki bystrej główki". Wzięli w nim udział uczniowie klas III z gminy Mszana Dolna, którzy  rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą  i umiejętnościami. 

           

          Naszą szkołę reprezentował Kacper Wojtyczka i wywalczył III miejce.

          Gratulujemy!

          red. G. Panek

               zobacz     fot. G. Panek.



          ZŁOTY LISTEK

          nagroda główna dla Kuby Kuczaja

          i jego nauczyciela Jakuba Rusieckiego!!!

                 12 maja  Kuba wygrał na skrzypcach najwyższą   nagrodę  w kategorii uczeń-mistrz w XXXIV Konkursie Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych „Druzbacka” w Podegrodziu.

          Zmierzył się z wykonawcami  z woj. małopolskiego i podkarpackiego. Zaprezentował sześcioosobowej komisji oraz wspaniałej publiczności cztery zagórzańskie melodie. Jest to ogromny sukces zarówno dla Kuby, jak i jego nauczyciela, dla naszej szkoły, ale szczególnie dla naszego regionu, dla wszystkich Zagórzan.

          Brawo Kuba !!!

          red. A. Kuczaj



          PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY

                      Dnia 20 maja dzieci pierwszokomunijne wraz z księdzem katechetą, siostrą, rodzicami i wychowawcami  wybrali się na wycieczkę do Częstochowy. Wszyscy wyruszyliśmy autokarem o godz. 8.00 z parkingu przy kościele.  Po dotarciu na miejsce dzieci wraz ze swoimi rodzicami udały się zwiedzać Sanktuarium. O godzinie 13.30 wszyscy spotkaliśmy się na Mszy świętej w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej, gdzie również byliśmy świadkami odsłonięcia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Po mszy św. mieliśmy jeszcze czas wolny na zakup pamiątek, a następnie udaliśmy się w podróż powrotną. Zmęczeni, ale pełni radości wróciliśmy do swoich domów.

          red. G. Panek



          Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

           

                      W dniu 23.05.2016r. został przeprowadzony Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej. Udział w nim wzięło 9 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: klas 1-3 oraz 4-6.  Każdy uczestnik przygotował jedną piosenkę, którą zaprezentował z podkładem melodycznym lub własnym akompaniamentem.

                

          Komisja konkursowa, w składzie: pani Dyrektor Maria Bożek, pani Magdalena Smoleń, pani Anna Łabuz oraz pani Małgorzata Pajdzik, oceniała śpiew oraz ogólny wyraz artystyczny.

          W kategorii klas 1-3 zwyciężyli:

          I miejsce – Gabriela Czerwińska kl. III

          II miejsce – Jakub Kuczaj kl. III

          III miejsce – Patrycja Młynarczyk kl. I

          Wyróżnienie – Magdalena Zygmunt kl. I

           

          W kategorii klas 4-6:

          I miejsce – Magdalena Pajdzik kl. VI

          II miejsce – Małgorzata Mikołajczyk kl. V

          III miejsce – Anna Wojciarczyk kl. VI

          Wyróżnienie – Izabela Pajdzik i Natalia Wojtyczka kl. IV

          Laureatom wręczono nagrody rzeczowe i dyplomy, a pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki. 

          red. M. Smoleń

               zobacz     fot. D.S.



          GRY I ZABAWY RUCHOWE KLAS III

           

                        Dnia 24 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubomierzu odbyły się zawody sportowe klas III. Wzięli w nich udział również uczniowie naszej szkoły z klasy III I II, którzy zmagali się  w różnych konkurencjach sportowych z zawodnikami z sześciu szkół z gminy Mszana Dolna. Poprzeczka była bardzo wysoka, gdyż wszyscy zawodnicy  byli wysportowani, szybcy i zwinni. Wszystkie konkurencje pokonywali bardzo szybko. Czuło się ducha rywalizacji. Jednak w klasyfikacji końcowej uczniowie naszej szkoły wywalczyli III miejsce.

          GRATULUJEMY !

          red. G. Panek

               zobacz     fot. G. Panek.



          PIELGRZYMKA UCZNIÓW KLASY IV

                     W środę, 26 maja, uczniowie klasy IV z rodzicami, wychowawczynią i katechetą wzięli udział w autokarowej pielgrzymce do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach. Wcześniej zwiedzili Centrum Św. Jana Pawła II i uczestniczyli we Mszy Świętej dziękczynnej w I rocznicę przyjęcia Komunii Świętej. Po odwiedzeniu Muzeum Jana Pawła II dzieci udały się do Bazyliki Miłosierdzia Bożego gdzie przeszły przez Bramę Miłosierdzia, modliły się przed cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego i przy relikwiach św. s. Faustyny.

          red. o. Michał

               zobacz     fot. o. Michał



          Festiwal Talentów im. Jana Pawła II

                    Festiwal Talentów odbył się 31 maja w Zespole Szkoły i Przedszkola w Łostówce już po raz trzeci. Swoje umiejętności zaprezentowały liczne rzesze młodych artystów ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu naszej gminy.

          Naszą szkołę reprezentowali:

          Magdalena Kowalczyk kl.II- gra na gitarze + śpiew

          Jakub Wojtyczka kl.II- gra na gitarze + śpiew

          Gabriela Czerwińska kl.III- gra na gitarze + śpiew

          Jakub Kuczaj kl.III- gra na skrzypcach

          Emilia Kołodziejczyk kl.II- gra na skrzypcach

          Paulina Wojtyczka kl.V- gra na skrzypcach + śpiew

          Werdykt jury poznamy 19 czerwca podczas Festynu Rodzinnego w Łostówce.

          red. A. Kuczaj

            zobacz     fot. A. K.



          Dzień Mamy

                   Dnia 1 czerwca 2016 r. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Mamy połączony z Dniem Dziecka. Uroczystość rozpoczęła p. dyrektor Maria Bożek witając wspaniałych gości oraz zapraszając ich na uroczystość. Następnie uczniowie zaprezentowali dla kochanych mam swoje umiejętności. Klasa 1 i 2 przedstawiła bajkę pt. „Królewna Śnieżka”. Było to piękne przedstawienie, w którym uczniowie odegrali swoje role jak prawdziwi aktorzy.

             

          Dzieci z oddziału przedszkolnego wierszem i piosenką podziękowali swoim mamusiom za trud jaki wkładają w ich wychowanie.

          Klasa 3 zaprezentowała piosenkę pt. "Tylko mama".

          Uczniowie z zespołu regionalnego śpiewali, tańczyli i żartowali po góralsku dla swoich mam.

            

          Swoje umiejętności taneczne zaprezentowali również uczniowie klasy 1.

                 

          W całość uroczystości wplecione zostały występy uczniów grających i śpiewających specjalnie dla swoich mam. W tym koncercie zaprezentowali się: Konrad Pajdzik, Jakub Kuczaj, Gabrysia Czerwińska, Patrycja i Gabrysia Młynarczyk, Emilka Kołodziejczyk, Anastazja Banik, Jakub Wojtyczka, Izabela i Magdalena Pajdzik, Paulina Wojtyczka, Madzia Kowalczyk oraz Małgorzata Mikołajczyk.

              

           

          Na zakończenie mamy wysłuchały pięknego „Sto lat”, a ich pociechy złożyły im życzenia i wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki.

           

          Mamy wzruszone były pięknymi występami swoich dzieci. A miłe spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem oraz pysznymi lodami dla dzieci.

          red. D. Skawska

               zobacz     fot. D.S.



          IV Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej

                      9 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Małej odbył się IV Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej.  Honorowy Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Mszana Dolna Pan Bolesław Żaba. Uczniowie z 11 szkół Naszej Gminy wystąpili w dwóch kategoriach wiekowych: kl.1-3 oraz kl.4-6. Naszą Szkołę reprezentowali: Gabriela Czerwińska z kl.III oraz Magdalena Pajdzik z kl.VI. Nasze uczennice zajęły bardzo wysokie miejsca:

          I miejsce w kategorii klas 1-3 zdobyła Gabriela Czerwińska, która znakomicie zaśpiewała piosenkę pt. ‘Mary had a little lamb’ do której zagrała na gitarze.

           

          III miejsce w kategorii klas 4-6 wywalczyła Magdalena Pajdzik, która wykonała piosenkę pt. ‘Ho Hey” z podkładem melodycznym. 

                   

          Nagrody rzeczowe i dyplomy wręczyli: Pani Dyrektor Czesława Łabuz i Pan Piotr Lulek.

          Gratulujemy!

          red. M. Smoleń

               zobacz     fot. M. S.



          NAGRODA SPECJALNA DLA NASZEGO SKRZYPKA!

                    Kuba Kuczaj w niedzielę 19 czerwca na Bajkowym Festynie Rodzinnym w Łostówce odebrał nagrodę specjalną. Jak podkreślano był to nie tylko werdykt jury podczas wcześniejszego Festiwalu Talentów, ale również publiczności, której nasz uczeń bardzo przypadł do gustu.

           

          Dla wszystkich zebranych oraz swoich małych fanów zaprezentował jeszcze raz swój ulubiony utwór.

          Po odebraniu dyplomu i nagrody rzeczowej mógł korzystać z szeregu „bajkowych” atrakcji i bawić się wyśmienicie.

          red. A. Kuczaj



          POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW 2016

                    W dniu 23.06.2016r. odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów naszej szkoły, na które m.in. przybyli: Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba oraz o. Piotr Głód – proboszcz  Parafii Lubomierz.

           

          Akademię rozpoczęto od ślubowania szóstoklasistów, którzy przyrzekali w dalszym życiu nieść zaszczytne miano wychowanka Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Lubomierzu. Następnie głos zabrali uczniowie klasy piątej, którzy odznaczyli swoich starszych kolegów orderami:

          • Sympatyczny Prymus – Magdalena Pajdzik;
          • Mistrz Słowa- Krystian Drabik;
          • Mistrz Pięknego Czytania- Wiktor Wojtyczka;
          • Wielki Myśliciel – Karol Bożek;
          • Mistrzyni Elegancji – Aleksandra Jarosik;
          • Dżentelmen Roku – Piotr Ogiela;
          • Mistrz Uśmiechu – Mateusz Kozyra;
          • Mistrz Sceny – Anna Wojciarczyk;
          • Pomocna Dłoń – Anna Bozek;
          • Królowa Ciszy – Justyna Mucha.

           

               

              

          Nie zapomnieli również o wychowawczyni klasy VI, która otrzymała order Królowa Cierpliwości. Przekazali im także pamiątkowe upominki.

          Kolejnym punktem programu był występ klasy szóstej. Uczniowie wierszem i piosenką pożegnali nauczycieli, pracowników szkoły i kolegów. Swoje skrywane talenty wokalne pokazali: Wiktor Wojtyczka w piosence „ Ostatni raz z moją klasą” oraz Magdalena Pajdzik i Anna Wojciarczyk w utworze pt „ Dziś jesteśmy tu po raz ostatni ”.

          red. J. Duda, T. Flig

               zobacz     fot. D. S.



          Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

           

                   W piątek 24 czerwca nadszedł tak długo przez wszystkich wyczekiwany koniec nauki.  Dyrektor Szkoły p. Maria Bożek podziękowała wszystkim za wytężony rok pracy, a następnie  wraz z wychowawcami klas wręczyła nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce, zachowaniu i wzorowej frekwencji.

          Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: Izabela Pajdzik, Natalia Wojtyczka, Karolina Krzysztof, Małgorzata Mikołajczyk, Paweł Pajdzik, Paulina Wojtyczka oraz Magdalena Pajdzik, .

          Najlepszym uczniem w roku 2015/2016 została

          Izabela Pajdzik z klasy IV - średnia ocen 5,45 

          Ważnym momentem uroczystości było podziękowanie przez Paną Dyrektor za pracę oraz wspólnie spędzone chwile o. Michałowi.

           

          Pani Dyrektor serdecznie podziękowała również rodzicom za ich zaangażowanie w życie szkoły oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy "Przyjaciela Szkoły" p. Tomaszowi Młynarczykowi oraz p. Lucynie i Włodzimierzowi Węglarzom - firma "Silla".

          Na zakończenie uroczystości odbyło się przekazanie przez uczniów klasy VI Sztandaru Szkoły kolegom z młodszej klasy.

                

          Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie udali się z wychowawcami do klas. Otrzymali z ich rąk świadectwa oraz życzenia wesołych i bezpiecznych wakacji.

          red. D. Skawska

               zobacz     fot. D. S.