• PACZKA DLA MALUSZKA

• Szkolny Klub Wolontariatu po raz kolejny zaprasza do akcji "PACZKA DLA MALUSZKA". Celem akcji jest wsparcie Beskidzkiej Fundacji Hospicyjnej, która przygotowuje paczki dla dzieci z Hospicjum Domowego Królowej Apostołów w Wiśniowej.
            Przyniesione rzeczy będzie można zostawiać na dolnym korytarzu lub w oddziale przedszkolnym.

Zachęcam serdecznie do udziału w akcji !

Pomagajmy !

I. Krzysztof

• MISTRZOSTWA GMINY MSZANA DOLNA

• Drużyna w składzie:

- Kacper Cyrek (kl. IV)

- Bartłomiej Guzara (kl. IV)

- Kacper Cieżąk (kl. V)

- Igor Jarosz (kl. V)

- Michał Pajdzik (kl. V)

-Szymon Wodziak (kl. V)

-Sebastian Kowalczyk (kl. V)

-Wojciech Bożek (kl. VI)

-Ksawery Pajdzik (kl. VI)

-Kacper Kurek (kl. VI)

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• 11 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie przygotowali krótki program artystyczny, w którym wyrazili wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły wdzięczność za przekazanom wiedzę, wsparcie i cenne rady, które otrzymują od nich każdego dnia.

red. J. Kuczaj
            fot. I. Krzysztof

• ZAJĘCIA REGIONALNE W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

• W dzisiejszych czasach niezwykle ważne jest wychowanie regionalne,  które ma wpływ na rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. W związku z tym, w grupie Maluszków i Starszaków, rozpoczął się comiesięczny cykl zajęć regionalnych, na które zapraszani będą różni ciekawi goście.

Głównym zadaniem naszych zajęć jest przybliżenie dzieciom wiedzy o regionie, w którym żyją. Podczas urozmaiconych zajęć, nauki tańców ludowych i piosenek oraz przybliżania tradycji – dzieci poznają wszystko to, co wiąże się z naszą rodzinną miejscowością.  Już od najmłodszych lat, dzieci mogą poszukiwać śladów przeszłości własnego regionu, poznawać tradycje związane z uroczystościami świąt religijnych i rodzinnych, poznawać dawne pieśni oraz przyśpiewki.

Na dzisiejszych zajęciach naszymi gośćmi byli prezes Związku Podhalan w Lubomierzu, p. Jan Wojciarczyk oraz p. Mariola Bożek. Zaprezentowali oni stroje regionalne oraz zapoznali dzieci z tradycjami naszej małej ojczyzny.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za ciekawią lekcję.

red. i fot. I. Krzysztof

• Wycieczka do Oświęcimia

• Klasy VIII dn.2.10.2024r.

„Wycieczka do Oświęcimia uświadomiła nam , młodym ludziom ważne rzeczy. Pomimo lepszych warunków życia czułyśmy smutek….. i w niektórych momentach ogarniał nas strach i rozgoryczenie i bunt. Poznałyśmy namiastkę tragicznych historii, ale jesteśmy silniejsze, bogatsze życiowo i patrzymy na świat z innej perspektywy. Cieszymy się, że mogłyśmy tam być.”

Zuzia i Amelka

„Cieszę się, że pojechałem do Auschwitz, ponieważ dowiedziałem się jak wyglądało życie dyskryminowanych ludzi podczas drugiej wojny światowej…….
            Była mroczna atmosfera, a ulewna pogoda dodawała przygnębiającej , ponurej atmosfery. Byłem zdumiony, że aż tak SS-manom zależało na pozbyciu się rasy żydowskiej, że spalili całą wioskę, aby rozbudować obozy koncentracyjne. Zaskoczyło mnie , że Niemcy do samego końca mówili ludziom, że jadą na wschód i będą mieli lepsze życie, a okazywało się , że jadą na pewną śmierć…….”

Piotrek i Wiktor