Archiwum
XXI GORCZAŃSKIE SPOTKANIE Z JANEM PAWŁEM II
Kolonie
Oferta skierowana jest zarówno do dzieci rolników objętych ubezpieczeniem KRUS, jak również dzieci z rodzin objętych ubezpieczeniem ZUS.
Dzięki dofinansowaniu Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników koszt udziału dla uczestników KRUS wynosi jedynie 850 zł. Cena dla dzieci bez dofinansowania to 2 100 zł.
W programie m.in.:
• gry i zabawy integracyjne,
• aktywności na świeżym powietrzu,
• plażowanie,
• wycieczki,
• gry terenowe,
• dyskoteki i animacje,
• konkursy i wiele innych atrakcji.
Wyjazd z Krakowa, natomiast istnieje możliwość zorganizowania zbiorowego transportu z miejscowości znacznie oddalonych od Krakowa, jeżeli uzbiera się odpowiednia grupa dzieci.
W razie pytań: 663 997 579.
Dzień Mamy i Taty
- 3
Dnia 26 maja 2026 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Na wydarzeniu zgromadziło się wielu rodziców. Jako pierwsze wystąpiły przedszkolaki. Pięknie recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, a na zakończenie zaprezentowały wspaniały taniec.
Następnie wystąpiły klasy I–III ze swoim programem artystycznym. Uczniowie zachwycili publiczność występami pełnymi wzruszeń, radości i uśmiechu. Wszystkim rodzicom sprawili wiele miłych chwil i niezapomnianych emocji.
Na zakończenie dzieci złożyły swoim rodzicom serdeczne życzenia oraz wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki. Uroczystość przebiegła w ciepłej, rodzinnej atmosferze i dostarczyła wszystkim wielu powodów do dumy i radości.
red. i fot. I. Krzysztof
Powiatowe Igrzyska Dzieci w Czwórboju LA
.
Organizacja opieki w czasie wakacji
Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z zasadami organizacji opieki wakacyjnej dla dzieci w wieku przedszkolnym.
W załącznikach poniżej znajdują się: wniosek oraz zarządzenie zawierające szczegółowe informacje dotyczące organizacji opieki wakacyjnej.
Zarzadzenie.Projekt.2026-03-31_Opieka_wakacvyjna_2026_(003).pdf
Wniosek_Dyzur_Wakacyjny_2026.pdf
Wycieczka klas 1-3 w Pieniny
- 16
Dnia 5 maja 2026 r. uczniowie klas 1–3 uczestniczyli w wycieczce w malownicze Pieniny. Pogoda dopisała – od rana towarzyszyło nam słońce i przyjemne, wiosenne ciepło, co sprzyjało aktywnemu poznawaniu regionu.Pierwszym punktem programu był przyjazd nad Jezioro Czorsztyńskie, gdzie odbył się spacer po okolicy połączony z omówieniem najważniejszych walorów przyrodniczych tego wyjątkowego miejsca. Dzieci mogły podziwiać piękne krajobrazy oraz dowiedzieć się, jak powstało jezioro i jakie gatunki roślin oraz zwierząt można spotkać w jego otoczeniu.Następnie uczniowie wzięli udział w rejsie statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim. Dla wielu była to największa atrakcja dnia – możliwość oglądania zamków w Niedzicy i Czorsztynie z perspektywy wody zrobiła ogromne wrażenie.Kolejnym etapem było przejście koroną zapory. Podczas spaceru nauczyciele omówili najważniejsze funkcje zapory: retencję wody, ochronę przeciwpowodziową oraz produkcję energii elektrycznej. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali, jak ważną rolę pełni ten obiekt dla całego regionu.Po krótkiej przerwie grupa udała się do przystani flisackiej, gdzie dzieci mogły poznać specyfikę pracy flisaka oraz zobaczyć tradycyjne łodzie, którymi spływa się Przełomem Dunajca. Następnie cała grupa przeszła przez Most Przyjaźni, łączący Polskę ze Słowacją.
Wycieczka była pełna wrażeń, ciekawych informacji i pięknych widoków. Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że był to dzień pełen wrażeń a słoneczna pogoda dodatkowo umiliła wspólne zwiedzanie.
red. i fot. D. Skawska
Lekcja obywatelska
- 8
Dnia 5 maja w naszej szkole odbyła się wyjątkowa i inspirująca lekcja obywatelska z udziałem Pani Poseł Barbary Bartuś. Spotkanie zostało zorganizowane dzięki zaangażowaniu Pani Radnej Gminy Mszana Dolna Joanny Barnowskiej oraz Wójta Gminy Mirosława Cichorza.
Podczas wizyty uczniowie mieli okazję poznać realia pracy parlamentarnej oraz funkcjonowanie samorządu terytorialnego. Pani Poseł w przystępny i interesujący sposób przybliżyła młodzieży zagadnienia związane z demokracją, a także odpowiadała na pytania uczniów.
Było to niezwykle wartościowe spotkanie, które stanowiło dla uczniów praktyczną lekcję wiedzy o społeczeństwie oraz inspirację do świadomego uczestnictwa w życiu publicznym.
Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie składają serdeczne podziękowania Pani Poseł Barbarze Bartuś za przeprowadzenie inspirującej lekcji obywatelskiej.
red. i fot. K. Kuczaj
Warsztaty profilaktyczne
Dnia 15 kwietnia 2026 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dotyczące przeciwdziałania zachowaniom ryzykownym, uzależnieniom oraz cyberbezpieczeństwa. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas 6, 7 i 8. Każda z klas brała udział w osobnym spotkaniu, dostosowanym do wieku i potrzeb uczestników. Warsztaty miały na celu zwiększenie świadomości uczniów w zakresie zagrożeń oraz promowanie zdrowego i odpowiedzialnego stylu życia.
red. i fot. K. Kuczaj
CYBERPRZEMOC
Archiwum Aktualności