- BIBLIOTEKA SZKOLNA
- PSYCHOLOG SZKOLNY
- PEDAGOG
- LOGOPEDA
- KOŁO REGIONALNE
- ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
- KOŁO PLASTYCZNE
- BAWIMY SIĘ MATEMATYKĄ
- UCZĘ SIĘ CZYTAĆ
- ZABAWY Z SZACHAMI
- GRY I ZABAWY Z ORTOBRATKIEM
- UKS - PROMYK
- SCHOLA
- KOŁO MATEMATYCZNE - INFORMATYCZNE
- ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ Z JĘZYKA POLSKIEGO 2024/2025
KOŁO PLASTYCZNE
Prowadząca zajęcia - mgr Anna Łabuz
rok szkolny 2024/2025
Nasza szkoła oferuje uczniom wyjątkową możliwość rozwijania talentów artystycznych i kreatywności w ramach koła plastycznego. To miejsce, gdzie każdy może wyrazić siebie poprzez sztukę, nauczyć się nowych technik i świetnie się bawić.
Na zajęciach koła plastycznego:
-Eksperymentujemy z różnymi technikami plastycznymi.
-Poznajemy sztukę tworzenia dekoracji, prac przestrzennych i rękodzieła.
-Uczymy się korzystać z różnorodnych materiałów i narzędzi, takich jak farby, pastele, glina.
-Przygotowujemy prace na konkursy szkolne i międzyszkolne, a także tworzymy dekoracje do sal i na szkolne wydarzenia.
-Pracujemy w miłej i inspirującej atmosferze, która sprzyja odkrywaniu talentów i rozwijaniu pasji.W zajęciach koła plastycznego biorą udział głównie uczniowie klas 1-3. Prace uczniów można podziwiać w szkolnej galerii, która znajduje się na górnym korytarzu. Jest ona na bieżąco wzbogacana o nowe dzieła. Celem głównym zajęć jest rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej, indywidualnych zdolności twórczych uczniów, ich wyobraźni oraz twórczego myślenia. Jest to możliwe dzięki pobudzeniu ich kreatywności oraz doskonaleniu
posługiwania się różnorodnymi narzędziami plastycznymi. W wyniku czego możliwe jest odkrywanie przyjemności tworzenia i cieszenia się uzyskanymi efektami pracy. W trakcie zajęć uczniowie przygotowują prace na różnorodne konkursy szkolne i pozaszkolne. Były to między innymi: „Strażacy w akcji”, IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Kocham Polskę, Najpiękniejszy kotylion narodowy.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Prowadząca zajęcia - mgr Anna Łabuz
rok szkolny 2023/2024
10 listopada 2023r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „POLSKA MOJE SYMBOLE NARODOWE”, w pełni zrealizowanego przez Miejską Bibliotekę w Mszanie Dolnej. Podczas oceniania prac jury brało pod uwagę następujące kryteria: samodzielność wykonania pracy, technikę, oryginalność, pomysłowość, a także estetykę. Do konkursu zgłoszono 68 wykonanych przez dzieci w różnym wieku. Decyzją Komisji, w kategorii kas I-III wszystkie trzy miejsca zajęli uczniowie naszej szkoły:
I miejsce- Mateusz Banik
II miejsce- Anna Sutor
III miejsce- Agnieszka KrzysztofWyróżnienie- Karol Sutor
Prace dzieci są eksponowane w szkolnej Małej Galerii, która znajduje się na górnym korytarzu:
rok szkolny 2020/2021
Prace dzieci są eksponowane w szkolnej Małej Galerii, która znajduje się na górnym korytarzu:
Prowadząca zajęcia - mgr Anna Łabuz
Prace dzieci są eksponowane w szkolnej Małej Galerii, która znajduje się na górnym korytarzu
"JESIENNE DRZEWO" - szkolny konkurs plastyczny
I miejsce: Jolanta Wojciarczyk kl. 2, Martyna Bożek kl.3;
II miejsce: Katarzyna Wojtyczka kl. 2, Julia Skupień kl. 2;
III miejsce: Angelika Złydaszyk kl. 3
ROMUJEMY TWÓRCZOŚĆ HENRYKA SIENKIEWICZA
Uczniowie z klas IV - VI wzięli udział w konkursie plastycznym pt. "Bohaterowie utworów Henryka Sienkiewicza" zorganizowanym przez Wójta Gminy Mszana Dolna, Gminną Bibliotekę Publiczną w Kasince Małej oraz redakcję czasopisma "Nasza Gmina Mszana Dolna. Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza, popularyzację czytelnictwa oraz umożliwienie zaprezentowania talentu plastycznego uczniów.
Zainteresowanie konkursem było duże. Każdy z uczestników musiał zapoznać sie z utworami tego autora oraz poznać jego bohaterów. Wśród wielu prac wybrano kilka, które zostały przesłane do etapu gminnego. Autorami tych prac byli uczniowie: Gabriela Czerwińska kl. IV, Izabela Pajdzik kl. V, Natalia Wojtyczka kl. V, Sylwia Wojtyczka kl. V, Paulina Wojtyczka kl. VI i Małgorzata Mikołajczyk kl. VI.
Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.
red. A. Łabuz fot. D. S.
Zajęcia kółka artystycznego odbywają się w wymiarze 1 godziny tygodniowo. Systematycznie biorą w nich udział chętni uczniowie z klas I-III. Uczestniczy poznają nowe techniki plastyczne, wykonują prace plastyczne związane ze świętami i ważnymi wydarzeniami, pomagają w przygotowaniach uroczystości szkolnych, łączą wrażliwość plastyczną z wrażliwością na piękno przyrody. W trakcie organizowanych wycieczek mają możliwość obcować z prawdziwą sztuką, zwiedzając zabytki, wystawy, uczestnicząc w przedstawieniach teatralnych.
Zajęcia kółka, jako nieobowiązkowe, umożliwiają większy zakres swobody, mają charakter bardziej zabawy niż pracy. Dają możliwość integracji młodszej grupy wiekowej, umożliwiają dzieciom rozwój zainteresowań i zamiłowań. Dla dzieci nie odnoszących sukcesów w innych dziedzinach mają charakter terapeutyczny, dają im możliwość wyboru i uczą konsekwencji.
Opiekun koła - mgr Anna Łabuz
Prace dzieci są eksponowane w szkolnej Małej Galerii, która znajduje się na górnym korytarzu.