• Zdrowo jem, więcej wiem

• ŚNIADANIE DAJE MOC !

We wtorek 8 listopada dzieci z oddziału przedskolnego oraz uczniowie klas 1-3 wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". Wspólnie przygotowywaliśmy śniadanie, które później bardzo wszystkim smakowało.

W czasie zajęć dzieci poszerzyły swoją wiedzę o zdrowym odżywianiu i uświadomiły sobie, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. To dzięki niemu dzieci mają energie do nauki, lepiej koncentrują się na lekcji i mają siłę do zabawy. Postaramy się pamiętać o 12 zasadach zdrowego odżywiania dla uczniów według Instytutu Matki i Dziecka, bo wiemy już,że to co jemy ogromnie wpływa na nasze zdrowie i rozwój.

Dziękujemy rodzicom, którzy w każdej klasie chętnie pomogli przygotować odpowiednie produkty na to smakowite i zdrowe śniadanko.

red. D. Skawska

zobacz     fot. D. S.

„Zdrowo jem, więcej wiem”

Uczniowie klas 1-3 biorą udział w akcji „Zdrowo jem, więcej wiem”. Organizatorem konkursu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Patronat  honorowy nad konkursem objęli: Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka. Głównym celem akcji jest podniesienie wiedzy na temat zależności pomiędzy sposobem odżywiania a stanem zdrowia. Jest on częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego „Aktywnie po zdrowie” prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

Zajęcia z uczniami prowadzone są w trzech etapach: jesienny, zimowy, wiosenny.

ETAP JESIENNY

W tym etapie uczniowie poznawali owoce i warzywa, rysowali plakaty zachęcające do rezygnacji ze słodyczy na rzecz warzyw, owoców i orzechów, promowali aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Podczas kolejnych zajęć dowiedzieli się jak ważne znaczenie ma spożywanie pełnowartościowego pierwszego i drugiego śniadania.

Zadania klasy 1 - realizacja mgr Dorota Skawska

SMACZNIE ZDROWO I KOLOROWO - szkolny konkurs plastyczny

ETAP ZIMOWY

Zadania klasy 1 - realizacja mgr Dorota Skawska

Zdrowo jem, więcej wiem”

Kto o zdrowie dba, wodę pije co dnia

- tak jak my trzecioklasiści !

Wodoludki przypominają o piciu wody codziennie !

„Zdrowo jem, więcej wiem”

Uczniowie klas 1-3 biorą udział w konkursie „Zdrowo jem, więcej wiem”. Organizatorem konkursu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Patronat  honorowy nad konkursem objęli: Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka. Głównym celem konkursu jest podniesienie wiedzy na temat zależności pomiędzy sposobem odżywiania a stanem zdrowia. Jest on częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego „Aktywnie po zdrowie” prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

Konkurs jest podzielony na trzy etapy: jesienny, zimowy, wiosenny. W każdym etapie zespół konkursowy ma do realizowania 1 lub 2 bloki zadań, w których skład wchodzą lekcje, konkursy, promocja danego tematu w szkole oraz spotkania z rodzicami.

W etapie jesiennym uczniowie poznawali owoce i warzywa, rysowali plakaty zachęcające do rezygnacji ze słodyczy na rzecz warzyw, owoców i orzechów, promowali aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Podczas kolejnych zajęć dowiedzieli się jak ważne znaczenie ma spożywanie pełnowartościowego pierwszego i drugiego śniadania. Klasa I i III wykonywała rysunki przykładowych zestawów śniadaniowych, z których powstały kolorowe książeczki. Książeczki te zostały zaprezentowane koleżankom i kolegom z innych klas, oraz zostały wyeksponowane w bibliotece szkolnej.

Realizacja zadań klasa I

Realizacja zadań klasa II