• WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W REMIZIE OSP W LUBOMIERZU

• W piątek, 17 maja 2024r., dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na pieszą wycieczkę do Remizy OSP w Lubomierzu aby spotkać się ze strażakami.  Przedszkolaki dowiedziały się tam o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków, która nie polega tyko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom, usuwaniu skutków wypadków samochodowych oraz wichur.

Dzieci miały okazję zobaczyć specjalistyczny wóz strażacki wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i ratunkowy oraz strój w jaki ubierają się strażacy do akcji. Dużą atrakcją było przymierzanie hełmów  oraz możliwość wejścia do kabiny wozu strażackiego, by choć przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji przeciwpożarowej.

Wizyta w straży pożarnej to doskonała forma edukacyjnego uświadomienia dzieci o zasadach bezpieczeństwa oraz właściwego zachowania się w przypadku pożaru, wypadku i innych zagrożeń.

Dziękujemy sympatycznym strażakom za miłe i pouczające spotkanie w niezwykle wesołe atmosferze. Życzymy wszystkim dalszej efektywnej służby i skutecznej realizacji nawet najtrudniejszych zadań.

red. I. Krzysztof
            fot. A. CIeżak, I. krzysztof