• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

„Wyciągnij dłonie i chwyć marzenie…”-

pożegnanie absolwentów i uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/24

Upragniony dzień wszystkich uczniów rozpoczął się mszą św. w kościele parafialnym o godz.9.00,
            na której o. proboszcz podkreślił, iż tego dnia każdy uczeń otrzyma „wypłatę” w postaci świadectwa
            szkolnego. O godz.10.00 wszyscy zebrali się w budynku szkoły. Absolwenci rozpoczęli uroczystości
            polonezem. Swą obecnością zaszczycili o. Marek Kustroń oraz rodzice na czele z przedstawicielami
            Rady Rodziców. Po przekazaniu pocztu sztandarowego klasie VII i ślubowaniu nastąpił czas
            podziękowań dla naszych duchownych, nauczycieli, p. dyrektor, pracowników szkoły oraz rodziców.
            W części artystycznej absolwenci wraz z klasą VII przedstawili humorystycznie „Jeden dzień z życia
            ucznia”. Po pożegnaniu uczniów klasy VIII pani dyrektor wraz z wychowawcami rozdała nagrody
            książkowe oraz świadectwa z wyróżnieniem dla najlepszych uczniów oraz podziękowała wszystkim
            rodzicom za dobrą współpracę. Po części oficjalnej uczniowie udali się do klas na spotkania ze swoimi
            wychowawcami.

Życzymy naszym absolwentom, aby młodzieńczy entuzjazm i ciekawość świata nigdy ich nie
            opuszczała , a wszystkim uczniom wspaniałych i słonecznych wakacji.

• XIX GORCZAŃŚKIE SPOTKANIE Z JANEM PAWŁEM II

• 9 czerwca 2024 roku  w Lubomierzu-Rzekach odbyło się XIX Gorczańskie Spotkanie z Janem Pawłem II. Uroczystość rozpoczęła się od składania wiązanek przy pomniku powstałym na pamiątkę pobytu Kardynała Karola Wojtyły w gorczańskim szałasie. Następnie  na polanie „Na ogrodach”  O. Marek Kustroń- proboszcz Parafii Lubomierz, poprowadził Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Wszystkich przybyłych gości powitał Pan Mirosłąw Cichorz - Wójt Gminy Mszana Dolna. Kolejnym punktem uroczystości był występ uczniów naszej szkoły pt. „Wielkiemu Polakowi- św. Janowi Pawłowi II”.

Uroczystą Mszę Świętą, którą uświetniły swoja obecnością poczty sztandarowe, wspólnie koncelebrowali księża z parafii w Lubomierzu,  a także Ks. kapelan Stanisław Kowalik. Oprawę muzyczną liturgii zapewnili Chór Parafialny "Jutrzenka" z Lubomierza pod kierownictwem p. Artura Majchrzaka oraz zespół „Smycki spod Kudłonia” pod przewodnictwem p. Magdaleny Pajdzik.

Po mszy św. organizatorzy zaprosili zebranych gości na poczęstunek. Na zakończenie skocznie przygrywała kapela Związku Podhalan Oddział Górali Zagórzańskich w Lubomierzu.

Tradycyjna już uroczystość, pomimo niepewnej pogody, zgromadziła liczne grono mieszkańców gminy oraz gości, którzy swoją obecnością złożyli hołd wielkiemu Polakowi św. Janowi Pawłowi II.

red. I. Krzysztof
            fot. A. Cieżak

• DZIEŃ DZIECKA

• W dniu 03.06.2024 r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Z tej okazji dla dzieci były przygotowane różne atrakcje, które dostarczyły wszystkim mnóstwo radości. Dzieci mogły korzystać z dmuchańca i miały możliwość pomalować sobie twarz oraz zrobić tatuaż. Była wata cukrowa, balony, bańki mydlane i wiele różnych sposobów na wspaniałe spędzanie czasu.

Firmy które sponsorowały dzień dziecka:
            Wojdrew & UŚ
            Usie
            Januszki
            Pr-print
            Firma UŚ
            Jolanta i Józef Pajdzik
            Natalia i Krystian Pajdzik
            Barbara i Damian Cyrek
            Alicja i Mateusz Matuła
            Tymbark
            Sklep Silla
            Firma ELKOM Eliasz Kołodziej

red. D. Krzan
            fot. I. Krzysztof, A. Cieżak

• DZIEŃ MAMY I TATY

• Dzień Mamy i Taty to jedne z najpiękniejszych świąt w roku, pełne miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku dla rodziców. W związku z tym dzieci postanowiły w szczególny sposób uczcić to święto, dlatego też 03.05.2024r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Część artystyczną otworzyło przedstawienie przygotowane przez najmłodszych przedszkolaków, którzy pięknie recytowali wierszyki i śpiewali piosenki. Następnie wystąpiły Starszaki, przypominając w swoim występie co tak na prawdę w życiu jest ważne. Później dziewczynki  zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Na koniec podziwiać można było program artystyczny uczniów klas I-III.

Po występach dzieci wręczyły rodzicom drobne upominki. Całość spotkania zwieńczył słodki poczęstunek. Uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze i na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci i rodziców.

red. I. Krzysztof
            fot. A. Kołodziejczyk

• WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO ZOO

• W dniu 28 maja 2024 r. dzieci z oddziału przedszkolnego  odwiedziły Ogród Zoologiczny w Krakowie. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć niespotykane na codzień zwierzęta i ptaki pochodzące zazwyczaj z odległych, egzotycznych krajów.
            Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Pogoda dopisała, więc dzieci z przyjemnością spacerowały i obserwowały wszystko wokół.
            Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. To jednak nie był koniec wrażeń, ponieważ w drodze powrotnej zjedli posilek w Mc Donaldzie.

red. I. krzysztof
            fot. I. Krzysztof, A. CIeżak

• Zakupy- matematyka w praktyce

• Klasa 5 udała się do pobliskiego sklepu spożywczego, aby przekonać się ,że obliczenia które wykonują i treści , które przyswajają będą im w życiu bardzo potrzebne.

Celem lekcji była nie tylko aktywizacja uczniów, praktyczne wykorzystanie umiejętności szacowania wyników, ale przede wszystkim pokazanie uczniom praktycznego zastosowania wiedzy szkolnej w życiu codziennym.

Uczniowie robili zakupy indywidualnie. Mieli do dyspozycji 6 zł. Liczył się czas i zbliżona kwota. Lekcja bardzo spodobała się wszystkim i dlatego planowana jest następna, w większym sklepie z podziałem na grupy według pomysłu indywidualni.pl edusfera.

red. i fot. A. Kuczaj