PRZYSZŁA DO NAS PANI WIOSNA - konkurs plastyczny
"DAJ SIEBIE INNYM" - akcja charytatywna
W dniach 17-19.03.2021 w naszej szkole przeprowadzamy zbiórkę produktów potrzebną dla podopiecznych Hospicjum Domowego "Królowej Apostołów" w Wiśniowej. Lista produktów znajduje się w poniżej. Produkty składamy na szkolnym korytarzu w odpowiednim pojemniku lub przekazujemy do p. M. Smoleń.
Bardzo zachęcamy do udziału w akcji!
Szkolny Klub Wolontariatu
"ŚWIAT BEZ KOBIET BYŁBY JAK OGRÓD BEZ KWIATÓW"
8 marca- Dzień Kobiet –na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. W ten wyjątkowy dzień męska część Samorządu Uczniowskiego pragnie złożyć wszystkim Paniom i Koleżankom najserdeczniejsze życzenia , dużo sukcesów, pełni zadowolenia, bezmiaru optymizmu oraz wewnętrznej siły pomagającej pokonywać wszelkie przeszkody.
Drogie Panie! Dziękujemy Wam, że czynicie ten świat piękniejszym i lepszym.
A oto niespodzianka od naszych dżentelmenów!
YouCut_20210306_191826807.mp4 - ZOBACZ
SU
SZKOŁA PAMIĘTA !
1 marca - Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".
REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZKOLNY 2021/2022
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Lubomierzu informuje, że od 01.03.2021 roku do 31.03.2021 roku w sekretariacie szkoły będą przyjmowane wnioski o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022.
Zarzadzenie Wojta Gminy Mszana Dolna.pdf - zobacz
Uchwala Rady Gminy Mszana Dolna.pdf - zobacz
Wnioski o przyjecie_dziecka_do_przedszkola_i_do_klasy_I_szkoly_podstawowej.doc - zobacz
Zalaczniki_do_wnioskow_o_przyjecie_dzicka_do_przedszkola_i_do_klasy_I_szkoly_podstawowej.docx - zobacz
Glowna-klauzula-rekrutacyjna docx - zobacz
WALENTYNKI
15.02.2021r. reprezentanci Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Klubu Wolontariatu z okazji Święta Zakochanych zorganizowali "Pocztę walentynkową" dla uczniów z oddziałów przedszkolnych i klas I-III. Poczta sprawiła wiele radości uczniom, ale także nauczyciele nie zostali zapomniani i otrzymali piękne walentynki od swoich wychowanków.Akcja ta poprzedzona była kiermaszem kartek walentynkowych ręcznie wykonanych przez uczniów klasy VIII.
15 lutego przeprowadzono również akcję pt. „Dzień Słodkości” i zorganizowano sprzedaż wyjątkowych domowych babeczek. Środki pozyskane ze sprzedaży kartek walentynkowych i babeczek zostały przeznaczone na cel charytatywny. Serdecznie dziękujemy za udział w akcjach.
Szkolny Klub Wolontariatu i Samorząd Uczniowski
W KARNAWALE, W KARNAWALE, WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE !
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem są bale karnawałowe. W tym roku uczniowie klas młodszych bawili się wyśmienicie, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Na balu dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki. Jak przystało na prawdziwy bal były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. W czasie zabawy wszystkim dopisywał humor i uśmiech. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz pomoc w poczęstunkach klasowych. Kolejny bal karnawałowy już za rok!!!
red i fot Dorota Skawska
REKRUTACJA DZIECI I UCZNIÓW NA ROK SZKOLNY 2021/2022
Proszę o zapoznanie z dokumentacją dotyczącą rekrutacji do przedszkola i szkoły na rok szkolny 2021/2022
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
Dzień Bezpiecznego Internetu to największa coroczna ogólnopolska akcja na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do źródeł internetowych, zaznajomienie dorosłych z problematyką bezpieczeństwa online oraz promowanie pozytywnego wykorzystywania Internetu. W tym roku DBI wypada 9 lutego, dlatego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zgłoszonej przez pedagoga szkolnego inicjatywie, której tegorocznego hasło brzmi „Działajmy razem”.
W ramach szkolnych obchodów DBI podczas zajęć z pedagogiem i wychowawcami kl. I-III uczniowie zapoznali się z przewodnikiem pt. „ Bezpiecznie w sieci” po którym przeprowadzał ich Cybernik, oglądnęli film m.in. „ Sieciaki.pl - Zasady bezpieczeństwa w Internecie” oraz serie filmów „3...2...1... Internet! :.Uzależnienie, Małe zdjęcie duży problem, Dobry żart ‘’, dzięki, którym dowiedzieli się z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci.
Podczas zajęć uczniowie opisali w programie Word netykietę, czyli zasady kulturalnego zachowania w Internecie. Dzieci również przyswoiły zasady bezpieczeństwa online oraz dowiedziały się gdzie szukać pomocy w razie niebezpiecznych sytuacji.
Zajęcia miały na celu uświadomienie uczniom, iż decyzje podejmowane w świecie wirtualnym mają wpływ na ich realne życie. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały rysunki plastyczne, które były zwieńczenie wszystkich zajęć.
red. Monika Piwko-Bieniek
BAL KARNAWAŁOWY PRZEDSZKOLAKÓW
Bal karnawałowy to uroczystość, na którą wszystkie dzieci czekają z niecierpliwością.
1 lutego po śniadaniu w przedszkolu pojawiały się przeróżne, kolorowe postacie. Wśród dziewczynek dominowały wróżki, księżniczki i delikatne motylki , natomiast chłopcy to super-bohaterowie: Spider-Man, Batman,policjant, kowboj... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Dzieci świetnie bawiły się uczestnicząc w zabawach i tańcach. Nie mogło zabraknąć również sesji zdjęciowej, a także przepysznego poczęstunku przygotowanego przez rodziców przedszkolaków. Podczas zabaw wybrani zostali mistrzowie parkietu, a także odbył się konkurs na najbardziej pomysłowe przebranie karnawałowe .😍
Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę przedszkolną. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, co było głównym celem tego spotkania. 😍
red i fot Izabela Krzysztof
SZKOLNE PRZYGODY GANGU FAJNIAKÓW konkurs dla szkół
Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie przygotowanym przez sieć sklepów Biedronka SZKOLNE PRZYGODY GANGU FAJNIAKÓW . Celem konkursu było kształtowanie u uczniów dobrych nawyków ekologicznych oraz troska o środowisko naturalne. Przewodnikami po opowieściach o magii natury byli nowi bohaterowie, Gangu Fajniaków, którzy patronowali czterem żywiołom: woda, powietrze, ogień i ziemia. Zadaniem konkursowym było przeprowadzenie lekcji na temat wybranych żywiołów i przesłanie zdjęć z zajęć oraz wykonanie pracy podsumowującej każde zajęcia.
Uczniowie klasy I zdobyli nagrody w konkursie, natomiast uczniowie klasy 2 certyfikaty uczestnictwa.
Gratulujemy
red G. Panek; fot A. Cieżak, D. Skawska
PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI
Dnia 28 stycznia 2021r. uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Podczas pierwszej części uroczystości dzieci rozwiązywały zagadki i łamigłówki oraz poznały „Prośby Książki”. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie:
My uczniowie pierwszej klasy
uroczyście ślubujemy:
że będziemy kochać książki
krzywdy robić im nie damy.
Wszystkich wskazówek i rad książek
będziemy słuchać z uwagą.
Obowiązki czytelnika
traktować z wielka powagą.
ŚLUBUJEMY
Następnie pani Dyrektor piękną „Księgą bajek” dokonała pasowania każdego z uczniów. Było to radosne wydarzenie i mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych. Przygodę z książką i czytelnictwem można uznać za rozpoczętą!
"Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia. Dziś życzenia wnuczek składa i piosenkę śpiewa wnusia".
Dnia 22 stycznia 2021 r. Starszaki oraz Maluszki przygotowały małą niespodziankę dla swoich babć i dziadków. W związku z tym, że nie mogliśmy wspólnie świętować tego dnia, zorganizowany został krótki spektakl artystyczny.
Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role, śpiewając i pięknie recytując wierszyki. Każdy przedszkolak starał wypaść jak najlepiej. Idać do domu każde dziecko zabrało że sobą drobny upominek dla kochanych dziadków.
Wszystkim Babciom oraz Dziadkom życzymy zdrowia, pomyślności, uśmiechów na co dzień i duuu...żo radości!! ❤
WIELKI SKARPETKOWY KONKURS "Skarpetki w akcji"
Teatr Groteska ogłasza WIELKI SKARPETKOWY KONKURS "Skarpetki w akcji"
Drodzy Widzowie!
Nadszedł czas odkryć tajemnice Waszych domowych pralek! Po feriach pełnych warsztatów rozwijających wyobraźnię oraz skarpetkowych działań zapraszamy na konkurs!
Czas na Wasz ruch, Wasze pomysły i domowe lub szkolne inscenizacje! Otwierajcie szuflady, kosze na pranie, szukajcie pod łóżkiem, za szafką czy w przedpokoju - wszędzie gdzie możecie znaleźć zagubione, pozostawione na pastwę własnych pomysłów i marzeń, skarpetki.
Pomóżcie im zaistnieć na wielkiej wirtualnej scenie Teatru Groteska!
Zachęcamy do budowania ciekawych scenariuszy i niezwykłych historii oraz przesyłania do nas filmów na ich podstawie!
To czas wykorzystania w pełni możliwości wyobraźni z dala od komputera!
Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli!
Niech wielkie skarpetkowe wyzwanie wypełnia domowe salony!
Do skarpetkowej zabawy zachęcamy także w klasach szkolnych i zdalnych!
W konkursie można wziąć udział zarówno indywidualnie jak i grupowo!
Zgłoszenia w formie filmu zawierającego nagranie (maksymalnie 5 minut) przyjmujemy od 17. stycznia do 14. lutego! Czekamy na pełne przygód i zaskakujących zwrotów akcji historie ze skarpetkami w rolach głównych!
Zgłoszenia wraz z akceptacją regulaminu wysyłajcie na adres: pr@groteska.pl
Regulamin dostępny na stronie www.groteska.pl
Więcej informacji w dziale Promocji Teatru Groteska: 12 633 48 22 wew. 235, 257
Na stronie internetowej Teatru Groteska oraz na Facebooku znajdziecie warsztaty skarpetkowe, które publikowaliśmy dla Was w czasie ferii zimowych. Mogą być one inspiracją, pomocą lub po prostu świetną zabawą.
Ważna informacja MEN!
Od poniedziałku 18 stycznia br. MEN przywraca zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Powrót uczniów klas I-III do szkół jest możliwy jedynie w reżimie sanitarnym.
Uczniowie klas IV - VIII będą kontynuować naukę zdalną.
Aby umożliwić uczniom i nauczycielom bezpieczny powrót do szkół, we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowane zostały odpowiednie wytyczne. Opracowane zasady mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.
Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi. Znajdą je Państwo na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wytyczne-sanitarne-dla-klas-1-3.
Kampania "Szczepimy się"
Ważne informacje w związku z kampanią "Szczepimy się" promującą wykonywanie szczepień przeciwko COVID - 19, zamieszczone są w linkiach:
Ewa Wątrobast. asystentds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowiatel.
18 33 72 101 wew. 314e-mail: e.watroba@psse.malopolska.pl
XI Ogólnopolski Konkurs Literacki "Płynąć pod prąd".
XI Ogólnopolski Konkurs Literacki "Płynąć pod prąd" skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych, którzy ukończyli 13 lat. Finał jest organizowany w ramach Ogólnopolskiego Zjazdu Szkół Herbertowskich. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi w październiku 2021 roku.
Konkursowi patronuje siostrzeniec poety Zbigniewa He rberta - dr hab. Rafał Żebrowski. Honorowym Przewodniczącym Jury jest prof. Jan Miodek. Honorowy patronat instytucjonalny nad konkursem obejmują co roku ważne instytucje państwowe, takie jak Dolnośląski Kurator Oświaty, Prezes Instytutu Pamięci Narodowej, Wojewoda Dolnośląski, Dyrektor Zakładu Narodowego im. Ossolińskich.
Celem konkursu "Płynąć pod prąd" jest ocalić od zapomnienia historie ludzi nieznanych, zapomnianych bohaterów. Dzięki temu konkursowi uczniowie mają możliwość i motywację do udokumentowania życia przodków, a także przyjrzenia się swoim wartościom.
Temat pracy konkursowej jest następujący: Zbigniew Herbert w Przesłaniu Pana Cogito napisał o tych, którzy (...) płyną pod prąd (...) '', że są spadkobiercami (...) Gilgamesza, Hektora, Rolanda obrońców królestwa bez kresu i miasta popiołów (...). Przedstaw w dowolnej formie wypowiedzi pisemnej lub wiersza historię bohatera nieznanego szerokiemu gremium, osadzonego w konkretnej rzeczywistości historycznej, społecznej, który był wierny, podobnie jak Zbigniew Herbert, wartościom takim jak Honor, Ojczyzna, Prawda nawet za cenę utraty życia.
Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach: wiersz i proza. W jednej grupie są oceniane prace uczniów szkół podstawowych, a w drugiej ponadpodstawowych. Jury wyłoni z nadesłanych prac te najlepsze. Przyznawanych jest każdego roku maksymalnie 16 nagród: cztery pierwsze, cztery drugie, cztery trzecie i cztery wyróżnienia.Gorąco zachęcamy do zapoznania się z nagrodzonymi pracami z poprzednich edycji. Są one publikowane na stronie konkursowej.
Termin zgłoszenia i nadesłania pracy konkursowej mija 1 kwietnia 2021 roku. Zgłosznie udziału i przesyłanie prac dokonywane jest wyłącznie za pomocą strony konkursowej podanej w stopce poniżej. Na stronie znajduje się regulamin oraz kryteria oceniania prac. Po zarejestrowaniu się uczestnik otrzyma na podany adres poczty elektronicznej instrukcję, jak należy przesłać pracę. Wyniki zostaną opublikowane na stronie konkursowej do 30 kwietnia 2021 roku.
W roku szkolnym 2020/21 Ogólnopolski Konkurs Literacki "Płynąć pod prąd" został zamieszczony przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, które mogą być wymienione na świadectwie szkoły podstawowej.
mgr Małgorzata Król
Przewodnicząca i Koordynator Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Płynąć pod prąd"
Szkoła Podstawowa nr 66 im. Zbigniewa Herberta
ul. Dembowskiego 39, 51-670 Wrocław tel. 71-798-67-10,
fax. 71-798-42-10 e-mail:MalgosKrol@op.pl
Strona konkursowa: <http://javatech.zsi.pwr.wroc.pl/konkurs/>
Informacja Poradni Psychologicznej w Limanowej
W związku z rozpoczętą kwarantanną narodową informujemy, iż Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Limanowej zapewnia dzieciom i młodzieży pomoc psychologiczno- pedagogiczną również w okresie ferii zimowych.
W dniach od 4.01.2021r. do 17.01.2021r. zapewniamy dodatkowe formy wsparcia:
- infolinię - pod numerem telefonu 18 3371737 w godzinach od 8 do 17– można uzyskać wsparcie psychologiczne oraz umówić wizytę stacjonarną w Poradni,
- dyżury stacjonarne psychologów na terenie Poradni,
- konsultacje z terapeutą uzależnień w okresie ferii zimowych po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym,
- interwencja kryzysowa w sytuacjach trudnych.
W związku z trudną sytuacją emocjonalną uczniów – ograniczenia w kontaktach z rówieśnikami zalecamy rodzicom szczególnie uważną obserwację dzieci pod kontem stanów emocjonalnych (obniżony nastrój, wycofanie, apatia, kłopoty ze snem, nadużywanie Internetu) oraz korzystanie z zaproponowanych przez nas form pomocy.
Dyrektor ZPO PPP Paweł Pięta
"Ferie w Muzeum"!
W ramach tegorocznych „Ferii w Muzeum” przygotowaliśmy szereg warsztatów online skierowanych do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat, podczas których zapraszamy na niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni! Co łączy igloo i kameleona, jak wygląda chasydzkie wesele, jakie sekrety skrywa Stara Biblioteka, jakie trendy panowały w modzie sto lat temu? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas warsztatów. A może chcielibyście Państwo ze swoimi uczniami spróbować sił w Podgórskim quizie historycznym?To tylko nieliczne propozycje zajęć przygotowanych przez Muzeum Krakowa. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem „Ferii w Muzeum” dostępnym na stronie: http://muzeumkrakowa.pl/aktualnosci/ferie-w-muzeum-on-line Należy się jednak spieszyć – liczba miejsc na każde warsztaty jest ograniczona.Gwarancją rezerwacji miejsca jest wniesienie opłaty – decyduje kolejność zakupu biletu (cena biletu na pojedyncze zajęcia wynosi 3 zł od osoby uczestniczącej).Bilety na warsztaty można nabyć za pośrednictwem strony www.bilety.muzeumkrakowa.pl , najpóźniej godzinę przed danym wydarzeniem.Wszystkie zajęcia realizowane będą online.Specjalna oferta warsztatów w ramach „Ferii w Muzeum” obowiązuje jedynie w terminie 4-17.01.2021.Wszelkie wątpliwości i pytania w kwestii „Ferii w Muzeum” prosimy kierować do Działu Edukacji Muzeum Krakowa: edukacja@muzeumkrakowa.plChoć obostrzenia związane z sytuacją epidemiologiczną w kraju zapewne pokrzyżowały wiele (mniejszych bądź większych) podróżniczych planów, nie musi jednak oznaczać to nudy w czasie ferii.
Zapraszamy do nas, spędźmy razem tegoroczne „Ferie w Muzeum”
Katarzyna Kotula-Domagała Dział EdukacjiMuzeum Krakowa
e-mail: edukacja@mhk.pl tel. 12 61 92 320
Ważna informacja - Ferie zimowe !
Początek nowego roku to równocześnie rozpoczęcie ferii zimowych. W tym roku szkolnym odbędą się one dla uczniów z całego kraju w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. Chcemy, aby czas odpoczynku był jednak inspirujący, dlatego przygotowaliśmy ciekawą ofertę dla uczniów i ich rodzin.
Ferie z TVP
Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy sportowe i lifestylowe – to główne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską. W ramach emitowanego codziennie cyklu dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie - miłośnicy piłki nożnej, tańca czy też młody koneser sztuki. Propozycje te z powodzeniem zaangażują całe rodziny do wspólnego i niezwykle interesującego spędzania czasu!
Więcej informacji https://www.gov.pl/web/edukacja/ferie-z-tvp-wyjatkowa-propozycja-dla-rodzin
Akcja „Ferie bez nudy”
Wspólnie z nami pomysły na to, aby nie nudzić się w czasie ferii przygotowała także Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. „Ferie bez nudy” to zbiór ciekawych propozycji działań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej. Wśród nich mnóstwo interesujących eksperymentów, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności, które rozbudzą kreatywność każdego ucznia! Już wkrótce przedstawimy szczegóły tej propozycji.
Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki pojawiła się specjalna zakładka dotycząca ferii. Będziemy w niej sukcesywnie zamieszczać propozycje na ferie. Informacje na ten temat znajdą się również na naszych profilach w mediach społecznościowych.
Anna Ostrowska Rzecznik Prasowy MEN
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie