• WAŻNA INFORMACJA

Od 21 lutego 2022 roku wszyscy uczniowie kontynuują naukę w formie stacjonarnej zgodnie z rozporządzeniem MEN.

• WALENTYNKI

•       14 lutego przypada święto zakochanych i z tej właśnie okazji, jak co roku, zorganizowaliśmy w naszej szkole „Pocztę walentynkową”. Jest to bardzo miły zwyczaj, gdy wręczamy sobie wzajemnie ozdobne karteczki walentynkowe wyrażając naszą sympatię. Członkowie Samorządu Uczniowskiego rozdzielili i doręczyli wszystkie karteczki do właściwych adresatów z oddziałów przedszkolnych i klas I-IV. Poczta sprawiła wiele radości uczniom, ale także nauczyciele nie zostali zapomniani i otrzymali piękne walentynki od swoich wychowanków.

Kilka dni przed „walentynkami” członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu rozprowadzali ręcznie wykonane kartki walentynkowe, z których dochód zostanie przeznaczony na cel charytatywny. Bardzo dziękujemy za udział w akcji!

red. Magdalena Smoleń; fot. D.S.

• KARNAWAŁ TO WSPANIAŁA ZABAWA

• Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem  są bale karnawałowe.

Na balu dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko.  Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki.  Jak przystało na prawdziwy bal były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. W czasie zabawy wszystkim dopisywał humor i uśmiech.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz poczęstunku dla dzieci.

red i fot Dorota Skawska

• BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

W dniu 02.02.2022r. w  naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy  - niezwykłe wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości.

Po śniadaniu w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Wśród dziewczynek dominowały wróżki i księżniczki, delikatne motylki i biedronki, a chłopcy to super-bohaterowie: Spider-Man, Batman, kowboj...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci.

Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach i pląsach. W sali w czasie tańców było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, co było głównym celem tego spotkania.

red. i fot. Izabela Krzysztof

• JUBILEUSZ 50 - LECIA NASZEJ SZKOŁY

•     Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które, choć minione, zawsze pozostają w pamięci. Rocznica 50-lecia szkoły stała się wspaniałą lekcją historii dla najmłodszego pokolenia uczniów, a dla grona pedagogicznego i pracowników była świętem wspomnień. Niestety z powodu pandemii odbyła się bez zacnych gości i szerszej publiki.

Dwoje uczniów w mundurkach z dawnych lat przedstawiło historię szkoły, zasłużonych dla niej osób oraz rozwój naszej placówki. Z wielkim przejęciem podkreślili datę 28 listopada 1971 roku, kiedy oddano do użytku budynek.

Występ artystyczny uświetniła kapela góralska, a uczniowie w strojach regionalnych wyrazili gwarą zagórzańską uznanie dla wszystkich , którzy byli zaangażowani w powstanie szkoły oraz w proces kształcenia młodzieży.

red. Anna Kuczaj; fot. D.S.

• PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI

My uczniowie pierwszej klasy uroczyście ślubujemy:

że będziemy kochać książki, krzywdy robić im nie damy.

Wszystkich wskazówek i rad książek - będziemy słuchać z uwagą.

Obowiązki czytelnika traktować z wielka powagą.

ŚLUBUJEMY

Dnia 15 stycznia 2022 roku uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Podczas pierwszej części uroczystości dzieci rozwiązywały zagadki  oraz poznały „Prośby Książki”. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie.  Następnie pani Dyrektor piękną, ogromną księgą dokonała pasowania każdego z uczniów. Było to radosne wydarzenie i  mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych. Przygodę z książką i czytelnictwem można uznać za rozpoczętą!

red. i fot.: Dorota Skawska