• ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

• We wtorek 30 kwietnia 2024r odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstutycji 3 Maja. Podczas akademii przedstawiona została historia jej powstania . Na szkolnej scenie pojawili się twórcy Konstytucji 3 Maja wraz z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim, który zaprzysiągł konstytucję . Uczniowie mogli usłyszeć czym jest konstytucja i jaką odgrywa rolę w państwie, a także co oznaczają i jakie znaczenie mają pojęcia : Naród, Wolność, Ojczyzna . Piękna uroczystość przygotowali uczniowie klasy II wraz z wychowawcą Małgorzata Więcek oraz z Panią Katarzyną Kuczaj .

red. M.Więcek

fot. A.Cieżak

• WARSZTATY PATRIOTYCZNE W ODZIALE PRZEDSZKOLNYM

• Dzisiaj tj. 25. 04. 2024r., w naszym oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia AKADEMII MAŁEGO PATRIOTY zorganizowane w ramach realizacji zadania publicznego pt. "DBAMY O POLSKĘ W POWIECIE LIMANOWSKIM".

Podczas warsztatów dzieci odśpiewały hymn oraz przypomniały sobie symbole narodowe. Oprócz tego obejrzały krótki edukacyjny filmik. Na koniec, każdy przedszkolak otrzymał patriotyczną kolorowankę.

Dzięki realizatorowi projektu Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego , przy wsparciu finansowym Województwa małopolskiego, nasz oddział przedszkolny otrzymał wiele materiałów edukacyjnych.

red. I. Krzysztof
            fot. A. Cieżak

• GALA FINAŁOWA

„Góralskiego Cytania” Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej Podhala, Orawy, Spisza, Ziemi Zagórzańskiej i Pienin

18 kwietnia w Instytucie Dziedzictwa Niematerialnego Ludów Karpackich w Ludźmierzu spotkali się laureaci 10. jubileuszowej edycji podhalańskiej , edycji orawskiej, spiskiej, zagórzańskiej i po raz pierwszy pienińskiej.

Konkurs przebiegał pod patronatem Kuratorium Oświaty w Krakowie, a autorką czytanek jest dr hab. Anna Mlekodaj.

W części czytelniczej nasi uczniowie zajęli bardzo wysokie miejsca.

W kategorii klas I-III:

I miejsce: Faustyna Krzysztof klasa III

II miejsce: Dominik Pajdzik klasa III

W kategorii klas IV- VI uczennica klasy VI zdobyła III miejsce.

GRATULUJEMY SUKCESU!

• TURNUSY REHABILITACYJNE

• Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w okresie wakacji letnich zorganizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS, z których mogą skorzystać dzieci urodzone pomiędzy 2009–2017 r. Więcej informacji w linku poniżej:

• Podsumowanie akcji ,,WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI"

• Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzieli udział w zbiórce eketrośmieci. Łącznie nasza szkoła zebrała 1530 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Za zebraną ilośc nasza placówka otrzymała bon do wykorzystania na materiały biurowe.

• LEKCJA PIERWSZEJ POMOCY

• Dnia 03.04.2024r. gościła u nas pielęgniarka szkolna pani Janina Nachman , która przeprowadziła zajęcia z klasą IV. Uczniowie mieli okazję praktycznej nauki bandażowania oraz udzielania pierwszej pomocy.

Dziękujemy!