• WIELKANOC

• Życzymy radosnych Świąt Wielkanocnych, wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny. Smacznej święconki w gronie najbliższych osób, pogody w sercu i radości płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego.

WESOŁYCH ŚWIĄT !

• ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "WIELKANOCNE ROZMAITOŚCI""

• W ostatnim czasie zorganizowano w naszej szkole konkurs dla oddziału przedszkolnego oraz klas I-III pt. "Wielkanocne rozmaitości".  Wszystkie prace, które wpłynęły na konkurs  były piękne, a dzieci wykazały się pomysłowością i kreatywnością. Laureaci otrzymali dyplomy oraz ciekawe nagrody.

Komisja nagrodziła następujące osoby:

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY:

miejsce I - Emilia Pajdzik

miejsce II - Kinga Kuczaj, Kamila Kuczaj

miejsce III - Sara Nowak, Marcel Sutor

Wyróżnienia - Gabriel Złydaszyk, Józef Kuczaj, Anna Jarosik

KLASY I-III:

miejsce I - Agnieszka Krzysztof, Mateusz Krzysztof

miejsce II - Oskar Cieżak

miejsce III -  Zuzanna Jarosik, Anna Sutor

GRATULUJEMY !

I. Krzysztof

K. Przybytek

• DZIEŃ KOBIET

• Z okazji Dnia Kobiet, wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń, zadowolenia z siebie, dużo szczęścia i uśmiechu oraz wiele radości!

• ZAGÓRZAŃSKA CZYTANKA- ETAP SZKOLNY

Etap szkolny konkursu czytelniczego „VII Góralskiego Cytania” Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej Ziemi Zagórzańskiej odbył się 5 marca 2024r.

Skład komisji:

Przew.: Anna Kuczaj

Członkowie: Joanna Duda, Anna Łabuz

W kategorii klas I-III uczestniczyło dziesięciu uczniów: z klasy I: Katarzyna Bożek i Nadia Wodziak, z klasy II: Jan Bożek, Liliana Matuła, Sebastian Złotnik i z klasy III: Faustyna Krzysztof, Katarzyna Jarosik ,Lena Niedojad, Dominik Pajdzik i Łucja Krzysztof.

Do etapu wojewódzkiego przeszli: Faustyna Krzysztof i Dominik Pajdzik.

W kategorii klas IV- VI brało udział trzech uczniów: Wojciech Bożek kl.V, Kamila Kuczaj kl.VI i Bartłomiej Malec kl.VI.

W etapie wojewódzkim nasza szkołę  będą reprezentowali : Kamila Kuczaj i Bartłomiej Malec.

Etap szkolny przebiegał zgodnie z Regulaminem Konkursu Czytelniczo – Plastycznego VII GÓRALSKIE CYTANIE Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej Ziemi Zagórzańskiej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

• ŚWIĄTECZNE KARTKI DOBROCZYNNE

• Społeczność naszej Szkoły włącza się w kampanię Świąteczne Kartki Dobroczynne, którą realizuje Stowarzyszenia Sursum Corda („w górę serca”). W ramach akcji będą kolportowane składane, wielkanocne kartki z kopertami, w cenie 4 zł.

Każda kartka to wsparcie programu Chcepomagac.org, gdzie finansowane jest leczenie i rehabilitacja Podopiecznych stowarzyszenia, a także okazja do przesłania życzeń świątecznych i zrobienia miłej niespodzianki bliskim.Zachęcamy do włączenia się w akcję do dnia 25 marca 2024r.

Strona internetowa Stowarzyszenia Sursum Corda: www.sc.org.pl

• Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

• 1 marca obejmujemy pamięcią bohaterów antykomunistycznego podziemia. Tego dnia obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Sejm, uchwalając ustawę o ustanowieniu święta, oddał hołd „bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu”.

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

• Od 7 lutego, pierwszokolasiści mogą nazywać się czytelnikami biblioteki szkolnej. Wtedy to właśnie odbyło się pasowanie na czytelnika.