• SZKOŁA PAMIĘTA

• W ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „ Szkoła pamięta” dn.24.10.2024 klasy IV- VIII odwiedziły cmentarz parafialny w Lubomierzu. Uczniowie uporządkowali opuszczony grób żołnierza Jana Błachuta ,zapalili znicze , udekorowali oraz uczcili jego pamięć wspólną modlitwą. Dzieci miały okazję w ciszy i spokoju odwiedzić także miejsca spoczynku bliskich im osób oraz groby sióstr zakonnych i księży. Spacer był głębokim przeżyciem pełen refleksji , zadumy oraz wspomnień. Była to niewątpliwie jedna z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego i rodzinnego .
            Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za pomoc w organizacji akcji oraz rodzicom, a szczególnie pani Paulinie Wodziak za wykonanie wieńca na grób żołnierza.

red. A. Kuczaj
            fot. A. Majrzchak

• WYCIECZKA DO KRAKOWA

• 10.10.2023r. uczniowie naszej szkoły w ramach obchodów „Dnia papieskiego” odwiedzili centrum Jana Pawła II. Mieli możliwośc przypomnienia życia Jana Pawła II i wzięcia udziału w grze terenowej. Następnie obejrzeli film w kinie Cinema City pt. „Mru i ja. Wielka przygoda na cztery łapy”.

red. i fot. T. Flig

• KLASY I-III W ORKANOLANDII

• W dniu 18.10.2023r. dzieci klas I-III bawiły się w sali zabaw Orkanolandia w Mszanie Dolnej. Dzieci aktywnie spędziły czas w świetnie wyposażonej sali. Czekał na nich także przygotowany słodki poczęstunek . Dobry humor i świetna zabawa towarzyszyły dzieciom przez cały pobyt. Dziękujemy właścicielom Orkanolandii w Mszanie Dolnej za zaproszenie i bezpłatna zabawę oraz poczęstunek ❤️☺️

red. i fot. M. Więcek

• BEZPIECZNIE NA WSI MAMY, UPADKOM ZAPOBIEGAMY

• Po raz piąty Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza dzieci rolników do udziału w kursie e-learningowym pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”.

Wśród uczestników, którzy ukończą szkolenie i prześlą swoje zgłoszenie rozlosowane zostaną nagrody. W działaniu mogą uczestniczyć dzieci urodzone w latach 2009 –2017.

Co zrobić aby wziąć udział w losowaniu nagród ?

1. Należy zrealizować kurs na stronie internetowej prewencja.krus.gov.pl i rozwiązać test końcowy,

2. pobrać certyfikat ukończenia kursu oraz formularz zgłoszeniowy,

3. przesłać do 6 listopada 2023 r. certyfikat oraz wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy pocztą tradycyjną na adres: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, al. Niepodległości 190, 00-608 Warszawa lub pocztą elektroniczną na adres e-mail: hulajnoga@krus.gov.plz dopiskiem w tytule: „Kurs e-learningowy dla dzieci”.

Zasady przyznawania hulajnóg dla dzieci  oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/krus/rozwiaz-kurs-e-learningowy-i-wygraj-jedna-z-50-hulajnog-ufundowanych-przez-kase-rolniczego-ubezpieczenia-spolecznego

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski w imieniu wszystkich uczniów chciałby złożyć najserdeczniejsze życzenia Pani Dyrektor, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły. Życzymy Wam wielu sukcesów zawodowych i dużo cierpliwości. Bardzo dziękujemy za wszelkie rady, pochwały i słowa krytyki. To właśnie dzięki Wam mamy możliwość stania się mądrymi i wartościowymi ludźmi. Abyście byli zdrowi, zadowoleni z pracy, którą wykonujecie, zadowoleni z nas. Nie zaznawajcie kłopotów i trosk, bądźcie pogodni i uśmiechnięci. Niech się spełnią Wasze marzenia dotyczące życia osobistego.
            Dziękujemy, że jesteście z nami!
            Dziękujemy Wam i z całego serca życzymy sto lat pomyślności!

• ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE

• MIEJSKA BIBLIOTEKA W MSZANIE DOLNEJ zaprasza wszystkich przedszkolaków i dzieci ze szkół podstawowych z Miasta i Gminy Mszana Dolna do wzięcia udziału w Konkursie Plastycznym „Polska- Moje Symbole Narodowe”. Zadanie konkursowe to wykonanie pracy plastycznej na temat symboli narodowych (godło – Orzeł Biały, barwy biało-czerwone oraz hymn – Mazurek Dąbrowskiego) techniką dowolną.

Termin składania prac:
            od 06.10.2023 r. do 03.11.2023 r.

• PRZEDSZKOLAKI W ORKANOLANDII

• W dniu 11. 10. 2023r. dzieci z oddziału przedszkolnego spędziły wspaniały czas w sali zabaw ORKANOLANDIA w Mszanie Dolnej. Dzięki zaproszeniu mogliśmy bezpłatnie skorzystać z atrakcji znajdujących się w tej sali.  Dla dzieci na miejscu była przygotowana niespodzianka w postaci poczęstunku, który czekał na nich w przepięknej, bajkowej sali.  Przedszkolaki były zachwycone i z ochotą korzystały z wszystkich urządzeń.  Na koniec dzieci zrobiły drobne zakupy w sklepiku po czym wróciły szczęśliwe i uśmiechnięte chociaż trochę zmęczene do szkoły.
            Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY WŁAŚCICIELOM SALI ZABAW ORKANOLANDIA W MSZANIE DOLNEJ ZA BEZPŁATNĄ ZABAWĘ I POCZĘSTUNEK.💙💙

red.D. Krzan
            fot. K. Przybytek

• JESIENNE OGNISKO

• Klasy I- III oraz Starszaki, wraz z wychowawcami, korzystając z przepięknej jesiennej pogody, wybrały się na wspólne ognisko. 🍁🍂

Po krótkim spacerze, w czasie którego można było podziwiać piękno krajobrazu oraz zmiany zachodzące w przyrodzie, wszyscy dotarli na urokliwą polanę. Tam cała grupa od razu zabrała się do przygotowania paleniska aby jak najszybciej można było upiec smaczne kiełbaski. Nie brakowało też wspólnych zabaw, a przede wszystkim rozmów. Było bardzo miło, ciekawie i oczywiście wesoło.

Dobrze było odpocząć na łonie natury!

Dziękujemy Państwu Barbarze i Damianowi Cyrkom za udostępnienie miejsca oraz przygotowanie ogniska.

red. i fot. I. Krzysztof

• SUPER CHŁOPAK

• 28 września 2023 r. w naszej szkole z okazji „Dnia Chłopaka” odbyły się wybory na „Najsympatyczniejszego chłopaka” naszej szkoły. W głosowaniu wzięły udział wszystkie dziewczęta. Każda z nich oddała głos na wybranego przez siebie faworyta. Najsympatyczniejszym chłopakiem szkoły podstawowej w kategorii klas I-III został Dominik Pajdzik, a w kategorii klas IV-VIII Kamil Zasadni. Chłopcy dostali medale wykonane własnoręcznie przez dziewczynki. Drodzy chłopcy, jeszcze raz życzymy Wam wszystkiego najlepszego.