• Konkurs plastyczny - Szkoły Językowej "ProfiLingua"

•        Część naszych Starszaków, na początku października brało udział w konkursie organizowanym przez Szkołę Językową "ProfiLingua". 🙂 Pracę plastyczną , jaką należało wykonać było stworzenie kartki  urodzinowej dla Pana Bystrzaka- bajkowego przewodnika jednego z kursu językowego. 🙂

Do wygrania w konkursie były zestawy klocków Lego. Wszystkie prace przygotowane przez nasze przedszkolaki były kolorowe, pomysłowe i pięknie wykonane. Jedną z głównych nagród udało się zdobyć Faustynce, natomiast reszta dzieci dostała małe upominki. 🙂

Bardzo dziękujemy dzieciom za udział w konkursie: za zaangażowanie,  poświęcony czas oraz kreatywność. Gratulujemy! 🙂

• WYCIECZKA DO RABKI - ZDRÓJ

•          11 października 2022 roku uczniowie klas 1-3 pojechali na wycieczkę do Rabki Zdrój, by obejrzeć spektakl teatralny pt. Bajka o kocie w butach” w wykonaniu aktorów Teatru Lalek „Rabcio”.  Przedstawienie było piękne, dzięki profesjonalnej grze aktorskiej, ciekawej scenografii i efektom specjalnym bardzo podobało się dzieciom. Zaangażowanie, uśmiechy na twarzach oraz gromkie brawa były na to dowodem. Pobyt w teatrze dostarczył uczniom  wielu niezapomnianych przeżyć, ale też był cenną lekcją kulturalnego zachowywania się.

Po spektaklu udaliśmy się na spacer po Parku Zdrojowym. Jesienią  jest to wyjątkowe miejsce, które zachwyca magią kolorów. W Parku odwiedziliśmy również Tężnię Solankową,  gdzie wdychaliśmy leczniczą solankę, rozpryskującą  się tutaj na gałęziach tworząc leczniczy mikroklimat. Następnie podziwialiśmy piękne fontanny, które wyglądają niepowtarzalnie w jesiennej szacie. Po spacerze wszyscy w doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły.

red. i  fot. D. Skawska

• Europejski Dzień Języków

•             Z okazji Europejskiego Dnia Języków zorganizowano w naszej szkole zajęcia dla uczniów klasy VIII.  Na początku lekcji uczniowie wysłuchali piosenkę pt. „Dance Monkey” wykonaną w 12 różnych językach i odgadywali, które z nich udało im się rozpoznać. Uczniowie spróbowali również swoich umiejętności wokalnych i zaśpiewali piosenkę „Panie Janie” w języku angielskim i niemieckim. Następnie uczniowie wylosowali kolorowe opaski na rękę, na których znajdowały się napisy w różnych językach. Nie było łatwym zadaniem odczytać podane napisy i domyślić się z jakiego języka pochodzą.  Później, pracując w dwóch grupach pod okiem nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego wykonali projekty w formie kolażu przedstawiające koszulki z  wakacji. Wykonane prace omówiono na forum klasy, a następnie zaprezentowano dla wszystkich uczniów w formie gazetki na korytarzu szkolnym. Zajęcia bardzo podobały się uczniom klasy VIII, którzy sami przyznali, że nauka języków obcych jest bardzo ważna i otwiera wiele nowych możliwości.

red. M. Smoleń;  fot. D. S.

• ŚWIĘTO SZKOŁY

•       21 września 2022 roku, podtrzymując wieloletnią tradycję, obchodziliśmy ŚWIĘTO SZKOŁY. Uroczystości, jak co roku miały podniosły charakter. Dzień rozpoczęliśmy Mszą Św. podczas której zostały poświęcone tornistry i przybory szkolne pierwszaków. Dalsza część uroczystości miała miejsce w szkole. Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Mszana Dolna –p. Bolesław Żaba, proboszcz parafii o. Marek Kustroń, Rada Rodziców: p. Mariola Bożek, p. Jadwiga Wojtyczka i p. Zofia Bożek.

Był to szczególny dzień dla 17 pierwszoklasistów  oraz ich rodziców. Dzieci ubrane w odświętne stroje pięknie zaprezentowały się w przygotowanym na tę okoliczność programie artystycznym i  złożyły uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły. Następnie  p. Dyrektor Maria Bożek pasowała symbolicznym ołówkiem każdego pierwszoklasistę na ucznia Szkoły, życząc im samych sukcesów w długiej karierze szkolnej. Tradycyjnie najmilszą chwilą dla dzieci było wręczenie pamiątkowych dyplomów i wielu upominków.

W drugiej części uroczystości uczniowie z klasy ósmej  w swoim programie artystycznym przypomnieli   sylwetkę patrona szkoły – św. Stanisława Kostkę.

Święto Szkoły jest to szczególny dzień w życiu społeczności szkolnej.

red. i fot. D. Skawska

• Inauguracją roku szkolnego 2022/23

•     1 września 2022 r. uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły uroczyście przywitali nowy rok szkolny. Ten wyjątkowy dla wielu dzień  rozpoczęliśmy Mszą św. Podczas nabożeństwa o. proboszcz Marek Kustroń życzył wszystkim wytrwałości, zapału do pracy oraz wielu sukcesów. Przypomniał zebranym, że każdy z nas może wiele w życiu osiągnąć, ale niezbędne do tego jest podjęcie trudu i pracy. Po nabożeństwie spotkaliśmy się w szkole. Społeczność szkolna wysłuchała wystąpienia pani dyrektor Marii Bożek, która przywitała wszystkich po wakacjach i życzyła uczniom wielu sukcesów.

Następnie uczniowie klasy 8 w krótkim programie artystycznym upamiętnili 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wszyscy z uwagą wysłuchali piosenek z tamtego okresu oraz pięknie recytowanych wierszy. Na koniec uczniowie rozeszli się do klas na spotkania z wychowawcami.