• SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Sekcja sportowa: Wiktor Krzysztof kl. VIII

Sekcja techniczno informacyjna: Ksawery Pajdzik kl. V

• ŚWIĘTO SZKOŁY

• 18 września odbyło się jak co roku Święto Szkoły. Dzień rozpoczęliśmy  od Mszy św. podczas której zostały poświęcone tornistry i przybory szkolne pierwszaków. Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole. Swoją obecnością zaszczycili nas pan Józef Nieckula  Sołtys Wsi Lubomierz, proboszcz parafii o. Marek Kustroń oraz pani Mariola Bożek przewodnicząca Rady Rodziców.  Był to szczególny dzień dla pierwszoklasistów oraz ich rodziców.  Dzieci odświętnie ubrane  pięknie zaprezentowały się w przygotowanym programie artystycznym i złożyły uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły. Następnie pani dyrektor Maria Bożek pasowała uroczyście każdego pierwszoklasistę na ucznia., życząc im samych sukcesów w  długiej karierze szkolnej.  Tradycyjnie uczniom zostały wręczone  dyplomy  i liczne upominki. W drugiej części  uroczystości uczniowie klas starszych w swoim programie przypomnieli sylwetkę  św. Stanisława Kostki – patrona  naszej szkoły.

Święto Szkoły jest to szczególny dzień w życiu społeczności szkolnej.

red. G. Panek
            fot. A. Cieżak

• ŚWIĘTO SZKOŁY

• W dniu 18 września 2023 roku w naszej Szkole odbędzie się uroczystość Święta Szkoły.

Program uroczystości:

1. godz. 9.00 Msza św. w kościele parafialnym w Lubomierzu
            2. godz. 10.00 - uroczystość w szkole:
            • Powitanie zaproszonych gości
            • ślubowanie i pasowanie uczniów klasy 1
            • Program artystyczny poświęcony św. Stanisławowi Kostce
            • Wspólne spotkanie
          • KONKURS PLASTYCZNY "Kolorowy piórnik"

Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, Polskie Radio Dzieciom organizuje konkurs plastyczny
            pt.
            "Kolorowy piórnik".
            Skierowany jest on do dzieci w wieku 3- 10 lat. Tematem przewodnim konkursu jest szkoła lub przedszkole i jego wnętrze. Technika i format są dowone, ale co ważne- praca musi być wykonana jednym kolorem.
            Jeżeli ktoś jest zainteresowany wzięciem udziału w konkursie zapraszamy na stronę internetową
            Polskiego Radia gdzie znajduje się regulamin lub do wychowawców oddziałów przedszkolnych i świetlicy.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• 4 września 2023r. uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły uroczyście przywitali nowy rok szkolny. Ten wyjątkowy dla wielu dzień  rozpoczęty został Mszą św. w kościele parafialnym. Podczas kazania o. proboszcz Marek Kustroń życzył wszystkim wytrwałości oraz obfitującego w wiele sukcesów nowego roku szkolnego. Po nabożeństwie wszyscy spotkaliśmy się w szkole, odśpiewaliśmy hymn i wysłuchaliśmy wystąpienia Pani Dyrektor mgr Marii Bożek, która przywitała wszystkich po wakacjach, przedstawiła grono pedagogiczne i życzyła uczniom wielu sukcesów. Na koniec uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.

red.I.Krzysztof
            fot. A. Cieżak