• ZAPRASZAMY !

• W niedzielę 5 czerwca 2022 roku na polanie "Na ogrodach" w Lubomierzu na Rzekach odbędzie sie XVII GORCZAŃSKIE SPOTKANIE Z JANEM PAWŁEM II W LUBOMIERZU NA RZEKACH.

Program uroczystości:

godz.14.00 - złożenie wiązanek kwiatów przy "Papieżówce" przez przedstawicieli władz, szkół i organizacji działających na terenie Gminy oraz wszystkich uczestników Spotkania, którzy w ten sposób chcą oddać cześć świętemu Janowi Pawłowi II.

godz. 15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

godz. 15.30 - "Zagórzanie - Pielgrzymowi Pokoju" - występ uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubomierzu.

godz. 16.00 - Msza św, koncelebrowana, podczas której będziemy się modlić przez wstawiennictwo Ojca Świętego Jana Pawła II, za wszystkich wędrujących Szlakami Papieskimi, aby na łonie natury odnajdywali działanie Stwórcy

Oprawę Mszy św. zapewni chór parafialny "Jutrzenka" z Lubomierza oraz Związek Podhalan Oddział Górali Zagórzańskich w Lubomierzu.

ok. godz. 17.00 - poczęstunek dla wszystkich uczestników spotkania.

• DZIĘKUJEMY!

•     Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za aktywny udział w akcji „Razem dla Maksia”. Udało się nam zebrać łącznie kwotę 2 090,00 zł, która w całości została przekazana za pośrednictwem fundacji „Siepomaga” na leczenie Maksymiliana Palaca. Bardzo dziękujemy rodzicom z oddziału przedszkolnego z grupy 5-6 latków, uczniom kl. VII i VIII za przygotowanie pysznych ciast, babeczek, ciasteczek i przekąsek na kiermasz. Ogromne podziękowania składamy wszystkim darczyńcom, którzy przynieśli piękne nagrody na loterię fantową. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w loterii i dużo radości sprawiły im wylosowane niespodzianki. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy wsparli naszą zbiórkę. Razem możemy więcej! Dla Maksymiliana życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i samych pogodnych dni.

• "GÓRALSKIE CYTANIE" - konkurs

• 11 maja  2022 roku odbył się w szkolny etap konkursu  Czytelniczo-Plastycznego „GÓRALSKIE CYTANIE” Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej - część czytelnicza.

Kl. I-III Uczestnicy:

1. Oskar Kubik  kl.I
            2. Lena Niedojad  kl.I
            3. Łucja Krzysztof  kl.I
            4. Faustyna Krzysztof kl.I
            5. Blanka Bożek kl.I
            6. Dawid Bolisęga kl.II
            7. Zuzanna Szczypta kl.III

Do następnego etapu przeszły: Faustyna Krzysztof kl. I i Zuzanna Szczypta kl.III.

Kl.IV-VI reprezentowali:

1.Bartłomiej Czerwiński kl.I

2.Bartłomiej Malec kl.IV

3.Kamila Kuczaj kl.IV

4.Magdalena Czerwińska kl.VI

5.Wiktor Krzysztof kl.VI

Do następnego etapu przeszli: Kamila Kuczaj kl.IV i Wiktor Krzysztof kl.VI.

red. A. Kuczaj;  fot. D. S.

• RAZEM DLA MAKSIA !

• Szkolny Klub Wolontariatu, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2
            w Lubomierzu zapraszają do udziału w akcji charytatywnej mającej na celu pomoc dla Maksymiliana Palaca.

Jak możesz pomóc?

• Podziel się dobrem i przynieś nagrody na loterię fantową.

Mogą to być: nowe zabawki, gry, książki, gadżety.

Nagrody możesz dostarczyć do środy 11.05.2022.

• Weż udział w kiermaszu charytatywnym – kup pyszne babeczki i ciasta, które przygotują nasi Uczniowie i Rodzice.

Kiermasz odbędzie się we wtorek 10.05.2022.

• Kup los w naszej loterii fantowej, możesz wygrać ciekawe nagrody i pomóc małemu Maksiowi!

Loteria odbędzie się w czwartek 12.05.2022.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!