• ZAGÓRZAŃSKA CZYTANKA - szkolny etap Konkursu Czytelniczego

• Dnia 24.02.2022r.odbył się etap szkolny Konkursu Czytelniczego „Góralskie cytanie”

Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej Ziemi Zagórzańskiej.

Klasy: I –III reprezentowali uczniowie: Faustyna Krzysztof kl.II, Oskar Kubik kl.II, Kacper, Cieżak kl.III, Michał Pajdzik kl.III, Szymon Wodziak kl.III.
            Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: Faustyna Krzysztof i Kacper Cieżak.

W klasach IV- VI uczestniczyli uczniowie: Amelia Bożek kl.VI, Bartłomiej Czerwiński kl.V, Kamila Kuczaj kl.V, Bartłomiej Malec kl.V,Filip Orawiec kl.V.
            Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: Kamila Kuczaj i Bartłomiej Malec.
            Klasy VII –VIII reprezentował uczeń Wiktor Krzysztof z klasy VIII.

Skład komisji: Przewodnicząca. : p.Joanna Duda
            Członkowie: p.Dorota Skawska, p.Anna Kuczaj, p.Katarzyna Kuczaj.

red. A. Kuczaj,  fot. D. S.

• Kiermasz słodkości - "Razem dla Julki" - Podsumowanie akcji

• Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za aktywny udział w akcji „Razem dla Julki!”. Udało się nam zebrać łącznie kwotę 1700,00 zł, która w całości została przekazana na leczenie Julki Nieckuli z Mszany Dolnej. Dziękujemy uczniom, a zwłaszcza uczniom klasy VIII za wykonanie kartek walentynkowych i przygotowanie pysznych babeczek na kiermasz. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy wsparli naszą zbiórkę. Razem możemy więcej! Dla Julki życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i samych pogodnych dni.

• WALENTYNKI

• 14 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki – wyjątkowy dzień wyrażania sympatii czy przyjaźni. Tradycyjnie zorganizowano „Pocztę walentynkową”. Uczniowie naszej szkoły, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki. Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Klubu Wolontariatu rozdawali pocztę w czasie zajęć lekcyjnych. Nie zabrakło też wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców. Wszyscy odbiorcy byli mile zaskoczeni.

Podczas Walentynek obowiązywał ubiór w kolorze czerwonym, a szkolne korytarze i drzwi klasowe udekorowano różnymi, czerwonymi serduszkami. Niepowtarzalna atmosfera szkolnych walentynek pozostanie z pewnością na długo w pamięci wszystkich uczniów i nauczycieli.

red. M. Smoleń ,  fot. D. S.

• RAZEM DLA JULKI !!!

• Szkolny Klub Wolontariatu,  Samorząd Uczniowski, nauczyciele i uczniowie

Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubomierzu zapraszają do udziału w akcji charytatywnej mającej na celu pomoc dla Julki Nieckuli z Mszany Dolnej.

Jak możesz pomóc?

• Kup kartki walentynkowe wykonane przez naszych wolontariuszy.

Kartki w cenie 5zł i 3zł

Kiermasz kartek odbędzie się w poniedziałek 13.02.2023.

• Weż udział w kiermaszu charytatywnym – kup pyszne babeczki i ciasta,

które przygotują nasi Uczniowie i Rodzice.

Koszt jednej babeczki to 3 zł

Kiermasz słodkości odbędzie się w poniedziałek 20.02.2023.

• Możesz wrzucić pieniążki do puszki

Puszka będzie dostępna w pokoju nauczycielskim w terminie 13 - 21.02.2023.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!

Bardzo liczymy na Waszą pomoc!

Wszystkie pieniądze z akcji zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację dla Julki!

• Karnawał

• Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem są bale karnawałowe.

W naszej szkole bal dla uczniów klas 1-3 odbył się 26 stycznia. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko.  Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Niektórzy byli nie do poznania, jedni budzili podziw, a inni  nawet przerażenie.  Przy rytmach różnorodnej muzyki wszyscy uczniowie bawili się znakomicie.  Jak przystało na prawdziwy bal były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. W czasie zabawy wszystkim dopisywał humor i uśmiech.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz poczęstunku dla dzieci.

red i fot Dorota Skawska